رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ساری با بیان اینکه متقاضی پس از اخذ مجوز فروش فوق‌العاده می‌تواند نسبت به فروش فوق‌العاده مبادرت ورزد، گفت: لذا فروش فوق‌العاده مجتمع نگین دریا مغایر با قانون است.

  به گزارش عصرساری، اسماعیل هادی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مازنداصناف، اظهار کرد: تبلیغات فروش فوق‌العاده مجتمع تجاری نگین دریا کاملاً غیرقانونی است.

  وی تصریح کرد: طبق ماده 84 حراج جمعی و فردی، فروش فوق‌العاده فرآیندی قانونی دارد که بر اساس آن، فرد دارای پروانه کسب معتبر فعال در واحد صنفی، می‌بایست با مراجعه به اتحادیه صنفی، درخواست خود را مبنی بر فروش فوق‌العاده با تعیین زمان آغاز و پایان آن ارائه دهد.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مرکز مازندران اضافه کرد: طبق قانون، متقاضی می‌بایست پیوست تقاضای خود، لیست و اقلام کالاهای فروش فوق‌العاده را نیز به اتحادیه اعلام کند.

  هادی نژاد بیان کرد: اتحادیه صنفی نیز پس از بررسی اقلام اعلام‌شده متقاضی فروش فوق‌‌العاده، فاکتور خرید آن اقلام را که از متقاضی دریافت کرده مشاهده و پس از بررسی، با تعیین قیمت آن اقلام، 15 درصد زیر قیمت فروش واحد صنفی اقدام به صدور مجوز فروش فوق‌العاده می‌کند.

  وی با بیان اینکه متقاضی پس از اخذ مجوز فروش فوق‌العاده می‌تواند نسبت به فروش فوق‌العاده مبادرت ورزد، خاطرنشان کرد: لذا فروش فوق‌العاده مجتمع نگین دریا مغایر با قانون است.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ساری با بیان اینکه در فروش فوق‌العاده مختص فرد صنفی و واحد صنفی دارای پروانه کسب است، تصریح کرد: در فروش فوق‌العاده مجتمع نگین دریا، به‌جای رعایت این اصل، عده‌ای گرد هم جمع شده و با تبلیغات اقدام به فروش فوق‌العاده کرده‌اند.

  هادی‌نژاد در پایان گفت: اتاق اصناف و اتحادیه صنفی مرتبط، باید با همکاری نیروی انتظامی نسبت به جلوگیری و پلمبواحدهای صنفی متخلف اقدام کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار