رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
 • وزیر دادگستری با بیان اینکه علی‌رغم پیشرفت‌هایی که داشته‌ایم هنوز از فساد اقتصادی و اداری رنج می‌بریم، گفت: مناطق آزاد و بازارچه‌های مشترک یکی از مجاری واردات قاچاق به کشور است.

  به گزارش عصر ساری،حجت الاسلام پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران استانی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: هنوز از فساد اقتصادی و اداری رنج می‌بریم علی رغم پیشرفت‌هایی که داشتیم.

  وی افزود: محیط‌های کسب و کار آنچنان مطلوب نیست و فعالیت های اقتصادی و خدماتی اینها از اهمیت زیادی بر زندگی مردم می‌گذارد و باید همگام با نیازها و توقعات در جهت سالم سازی حرکت کنیم.

  پورمحمدی گفت: یک وقت‌هایی محیط را می‌توان سالم کرد اما یک دفعه رکود به همراه خودش پیدا می‌کند پس مهم این است که تورم را کنترل کنی اما در کنارش رونق به کسب و کار داده شود.

  وزیر دادگستری گفت: بحث بسیار مهم و اساسی این است که سالم سازی مورد توجه قرار گیرد اما سالم سازی موثر و کارآمد بدون آنکه بخواهد جلوی پیشرفت و رونق را بگیرد.

  پورمحمدی افزود: موضوع دیگر ما این است که مبارزه با قاچاق جدی گرفته شود زیرا این موضوع به شدت جدی است و رنج می‌بریم هرچند آمارها قطعی نیست اما بزرگ است البته همه اش هم این نیست که قاچاق ها از راه کوه و دریا بیاید و نه اینکه فسادگونه وارد شود از مجاری قانونی فقط مشکل آنجاست که برخی از مصوبات و ضابطه‌ها و دستورالعمل‌ها باعث بروز برخی از این فسادهاست.

  وزیر دادگستری ادامه داد: ما مجوز دادیم به مرزنشین‌ها تا زندگی شان بگذرد اما سودش را یکی دیگر می‌آید و درو می‌کند و اینگونه مسائل شده مجرای واردات کالا به صورت غیرقانونی.

  وی تصریح کرد: مناطق آزاد و بازارچه‌های مشترک یکی از همین راه‌های تردد است این در و پنجره های باز باعث شده تا همه اش را اسم به قاچاق بگذاریم.

  وزیر دادگستری تصریح کرد: ما در گمرک خیلی ارتقا پیدا کرده این و مرزبانی ها هم بسیار قوی تر شده اند و تقویت شده اند مشکلاتی در قواعد و ضوابط داریم که آنها را هم در حال اصلاح هستیم.

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: بخش عمده مبارزه به عهده تعزیرات است و انتظار ما هم این است که برتلاش های خود بیفزایید آن هم با افزایش اثربخشی.

  وی افزود: حتما کار شما اثرگذار است و بازدارنده است و قطعا شما کار مهمی دارید انجام می‌دهید و به حمدالله جایگاه و سطح سازمان از نظر دادرسی ارتقا یافته و دوستان ما در جایگاه قضاوت و دادرسی مرسوم شناخته می‌شوند.

  وزیر دادگستری گفت: اینکه 450 نفر حکم قضاوت گرفته‌اند این جای بسی خوشحالی دارد زیرا شما از جایگاه بالاتری پرونده‌ها را رسیدگی می‌کنید و شان شما شان قضاوت شده است و توقع بیشتری هم از شما می‌رود. تا امروز تلاش داشته‌اید اما از این به بعد باید بیشتر شود.

  پورمحمدی گفت: در سازمان تعزیرات پرونده فردی نداریم بلکه وقتی کسی گرانفروشی می‌کند یعنی به یک عده زیادی ظلم کرده است پس باید حفظ حرمت حقوق عامه کنیم.

  وی تصریح کرد: اینکه می‌گویند قضاوت حرکت بر لبه تیغ است به خاطر همین سختی در اجرای عدالت است و ما از شما توقع داریم برای اجرای عدالت گام بردارید.

  پورمحمدی گفت: باید سعی کنید حرمت مراجعه کنندگانتان را رعایت کنید حتی به متخلفین هم بی‌حرمتی نکنید و جایگاه انسان‌ها را رعایت کنیم ما باید مظهر عدالت باشیم و یکی از این مظاهر بحث رعایت اخلاق است.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار