رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
 • رییس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت ورزش های همگانی را در دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی کرده است.

  به گزارش عصرساری، مهدی مقدم‌منش امروز در آغاز رقابت‌های نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ساری گفت: در این المپیاد بیش از 520 نفر از 35 دانشگاه علوم پزشکی کشور در هفت رشته ورزش‌های همگانی شامل دارت، فوتبال دستی، طناب‌زنی،‌کبدی، فریزبی، داژبال و لیوان چینی شرکت کرده‌اند، که رقابت‌های بین تیم‌های شرکت‌کننده در رشته‌های مختلف از صبح امروز سه شنبه آغاز شده و تا پنجشنبه بیستم اسفند ادامه خواهد داشت.

  مقدم‌منش با اشاره به استقبال چشمگیر دانشگاه‌های مختلف از المپیاد ورزش‌های همگانی، بیان کرد: با وجود اینکه برخی از رشته‌های ورزش‌های همگانی چندان شناخته‌شده و متداول نیستند و این المپیاد نیز برای اولین برگزار می‌شود، با این وجود، استقبال دانشگاه‌ها بسیار چشمگیر بود و تیم‌های زیادی در اولین دوره المپیاد ورزش های همگانی شرکت کرده‌اند.

  رییس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت به ارائه آماری از تیم‌های شرکت‌کننده، پرداخت و افزود: در ورزش دارت 51 نفر، فوتبال دستی 50 نفر، طناب‌زنی 50 نفر، کبدی در قالب 10 تیم، فریز بی 14 تیم، داژبال 10 تیم و لیوان چینی 20 به همراه سرپرستان خود از 35 دانشگاه علوم پزشکی کشور در این رقابت ها شرکت کرده‌اند.

  وی در خصوص انجام رقابت‌های ورزشی در المپیاد گفت: صبح امروز رقابت‌ها در بخش فریزبی، کبدی، فوتبال دستی، دارت و طناب‌زنی آغاز شده و بعداز ظهر امروز نیز بازی‌های داژبال و چهارشنبه لیوان چینی انجام می‌شود.

  مقدم‌منش زمان انجام بازی‌های فینال را صبح پنجشنبه اعلام کرد و گفت: فینال تمامی ورزش‌ها صبح پنجشنبه انجام می‌شود و در مراسم اختتامیه که بعدازظهر پنجشنبه بیستم اسفندماه برگزار می‌شود از تیم‌ها و نفرات برتر با حضور مسئولان تجلیل می‌شود.

  مقدم‌منش ورزش‌های همگانی را برای دانشجویانی که به دنبال وزرش‌های قهرمانی نیستند نیز مفید دانست و افزود: این ورزش‌ها می‌توانند اوقات فراغت دانشجویان را پر کنند و در سلامت جسمی و روحی آنها مفید واقع شوند.

  رییس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت، با تازه تاسیس دانستن ورزش‌های همگانی در دانشگاه، تصریح کرد: به منظور آموزش قواعد و قوانین ورزش‌های همگانی، کلاس‌های آموزشی برای کارشناسان ترییت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار کرده‌ایم، تا این قواعد را به دانشجویان علاقه‌مند آموزش دهند. امیدوارم که این آموزش‌ها مفید واقع شوند و در سال‌های آینده دانشگاه‌ها با آمادگی و توانایی بیش‌تری در المپیادهای آینده شرکت کنند.

  وی سطح قضاوت رقابت را مناسب ارزیابی کرد و گفت: از حدود 40 داور در بخش‌های مختلف برای تکمیل کادر داوری استفاده کردیم که همگی از داوران عضو فدراسیون در هفت رشته مورد رقابت در جشنواره هستند.

  مقدم منش با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج ورزش‌های همگانی، اظهار کرد: از دانشگاه‌های مختلف به ویژه‌ کارشناسان تربیت بدنی انتظار داریم، که برای ترویج و اشاعه ورزش‌های همگانی در بین دانشجویان، وقت بیش‌تری صرف کنند و با جدیت بیش‌تری دانشجویان را تشویق به ورزش‌های همگانی کنند، چرا که امکانات و شرایط لازم تا حد زیادی در دانشگاه‌ها فراهم است و نیاز است که کار بیش تری برای تشویق دانشجویان در این حوزه انجام شود.

  رییس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت، حمایت‌های مادی و معنوی مسئولان وزارت بهداشت را مناسب دانست و گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برای ترویج ورزش در بین دانشجویان اهمیت زیادی قائل است و تلاش می‌کند تا همه دانشجویان را تحت پوشش فعالیت‌های ورزشی قرار دهد.

  منبع: ایسنا

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار