رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 13 December
 • حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: کشور ما نباید پس از 36 سال وارد کننده غلات باشد از همین رو اگر به وظیفه انقلابی خود عمل شده بود امروز ما به فکر واردات نبودیم. به گزارش علویون؛ حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در تجمع عزاداران نیروهای مسلح که صبح امروز در مصلی تهران […]

  حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: کشور ما نباید پس از 36 سال وارد کننده غلات باشد از همین رو اگر به وظیفه انقلابی خود عمل شده بود امروز ما به فکر واردات نبودیم.

  به گزارش علویون؛ حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در تجمع عزاداران نیروهای مسلح که صبح امروز در مصلی تهران برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری اظهار داشت: پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در جبهه‌های زیادی جنگ تمام عیاری را سامان دادند.

  وی تصریح کرد: یکی از آن جبهه‌ها مبارزه با جهالت بود که این جبهه مبارزه با بت پرستی، پول پرستی، شهوت پرستی و فساد را در بر می‌گیرد که پیامبر همچون معلمی در برابر این جبهه‌ها ایستادگی کردند و نخستین هدف خود را بیدار کردن ملت به خواب رفته و غرق در فساد بود که توانست بشر خون آشام و فرزند کش را بیدار کند و خوی نژادپرستی و وحشی‌گری را به برادری و مهربانی تبدیل کردند.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان این که در آن مقطع زمانی که حضرت محمد به پیامبری مبعوث شد جاهلیت رواج فراوانی داشت گفت: در آن زمان اعراب به دنبال جنگ و درگیری بودند اما پیامبر با ایجاد یک برادری بین تمامی اقوام توانست یک بدنه فاضله‌ای را به عنوان یک خانواده که تمامی افراد یک جامعه را در برمی‌گرفتند ایجاد کند که این یکی از مهمترین کارهای پیامبر در آن مقطع زمانی به شمار می‌رود.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به رفتارهای پیامبر در رابطه با حساس کردن مردم نسبت به طاغوت‌های زمان بیان داشت: در آن مقطع زمانی اشراف مکه به پیامبر پیشنهادات رشوه می‌دادند اما پیامبر به هیچ وجه آن پیشنهادات را قبول نکرد و به امر رسالت خود ادامه داد تا مردم را از زیربار ظلم و فساد جدا کند.

  وی افزود: آدم‌سازی یکی از بخش‌هایی بود که پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) دنبال آن بود و هدف خود را از بعثت احیای عدالت می‌دانست از همین رو بود که اخلاق، زهد، وارستگی از جاذبه‌های دنیا، سعه صدر و مقاومت را ترویج می‌دادند به همین دلیل بود که تمامی دنیاهای فساد، فحشا و ظلم مقابل پیامبر ایستاده بودند اما پیامبر با جاذبه‌ای که داشت توانست دین مبین اسلام را به درستی رواج دهد.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان این که بشر روح بلندجویی و علاقه به زیبایی و کمال دارد تصریح کرد: حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) برنامه‌های زندگانی انسان را برای رسیدن به کمال را ارائه داد تا با آباد کردن دنیای خود بتوانند آخرت خود را نیز آباد کنند.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: پیامبر ما به پیغمبر امین شهرت یافته بود و زمانی که پرچم نبوتش را به اهتزاز درآورد اصلی‌ترین نکته ای را که بیان کرد اخلاص و مبارزه با ریاکاری بود و سپس مبارزه با نژادپرستی، رزمنده بودن، ایثار، علم را بیان کرد تا مردم را به سوی قرب الهی برساند.

  وی با بیان این که اکنون فرهنگ‌سازی رهبر ما مسئله مدیریت جهادی و مقاومت اقتصادی است اظهار داشت: این مسئله که رهبرمان بیان کرده است همان مطالبه امام زمان است و باید بدانیم که امروز اقتصاد مقاومتی اولویت اصلی ماست و باید تمامی برنامه‌هایی را که مقام معظم رهبری در این باره فرموده‌اند را عملی کنیم تا به پیشرفت کشور کمک شایانی شود.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی ادامه داد: احیای صنعت و کشاورزی امروز باید اولویت اصلی ما باشد که تمامی این‌ها گفته اسلام است زیرا خداوند متعال در هیچ زمانی اجازه نمی‌دهد که کفار بر مومنین تسلط داشته باشند.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: نباید کشور ما پس از گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی وارد کننده غلات و گندم باشد از همین رو اگر به وظیفه انقلابی خود عمل شده بود امروز ما به فکر واردات نبودیم زیرا اگر ما خود را بی‌نیاز کنیم دشمن دیگر طمع نخواهد کرد.

  وی با بیان این که مسئله هسته‌ای درصنعت و کشاورزی ما دخیل است گفت: مسئله هسته‌ای جزو برنامه‌های قرآنی ما نیز به شمار می‌آید زیرا اسلام دین تولید و زراعت است از همین رو ما باید با تلاش خود عقب ماندگی‌های دوران طاغوت را نیز جبران کنیم.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی افزود: امروز به لطف شهید شهریاری‌ها در مسئله هسته‌ای به نقطه‌ای رسیدیم که عقب‌نشینی در آن خلاف است و جایزنیست و باید به سوی جلو قدم برداریم.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: بالا بردن اقتدار نظامی باید در حدی باشد که دشمنان حتی فکر حمله به کشورمان را نکنند که این نیز از گفته‌های پیامبر برای پیشرفت ملت اسلامی بود و امروز این اقتدار موشکی و نظامی که به آن رسیده‌ایم قدرت بازدارندگی مضاعفی به کشور داده است.

  وی بیان داشت: در این ده سال گذشته که جهش‌های علمی فراوانی داشته‌ایم و توانسته‌ایم در منطقه رتبه نخست را به خود اختصاص دهیم و عقب ماندگی‌های صد ساله خود را جبران کنیم تمامی این‌ها در پرتوی اقتدار نظامی ما و هشت سال دفاع مقدس است از همین رو باید اشاره‌ای به فرمایش امام خمینی داشته باشیم که فرموده‌اند هشت سال جنگ تحمیلی نعمتی برای کشور بود زیرا به کشور ما خود باوری و صلابت اعطا کرد.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی ادامه داد: آمریکا تجهیزات و قدرت اتمی دارد اما یک نفر از نیروهای ما برابری می‌کند با ذرات‌خانه‌های آن‌ها زیرا آن چه که جنگ را اداره می‌کند ایمان و مدیریت جهادی است که ما به واسطه اقتدار نظامی خود و هشت سال دفاع مقدس به آن رسیده‌ایم.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: امروز مقاومت سوریه و غزه و حزب الله انعکاس آرمان‌های ما و دستاوردهای نیروهای مسلح ما است.

  وی با بیان این که این اقتدار و ایمان نیروهای مسلح ما بود که طوفان و فتنه 88 نتوانست خللی در امنیت ما ایجاد کند یادآور شد: ما باید اکنون نیز تمامی حواس خود را جمع کنیم زیرا امروز فتنه‌گران در دانشگاه‌ها گاهی اوقات هنجارشکنی می‌کنند و خبر از ملت بسیجی‌پرور و ولایتمدار ندارند.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در پایان خاطر نشان کرد: این کشور صلابت و جهش علمی خود را تا ظهور امام زمان ادامه خواهد داد و ملت ما تمامی تلاش خود را برای پیشرفت و پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد داد.

   

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار