رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • «عبدالحکیم عبدالناصر» فرزند رئیس جمهوری اسبق مصر، حزب الله را جنبش عربی مقاومت در برابر دشمن اسرائیلی توصیف و تاکید کرد: امت عربی خائنان عرب و در رأس آن حکام سعودی را که خدمتگزار صهیونیسم هستند، مجازات خواهند کرد.

  به گزارش عصر ساری،«عبدالحکیم عبدالناصر» فرزند جمال عبدالناصر رئیس جمهوری اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس علیه حزب‌الله را انحراف جهان عرب توصیف و تاکید کرد: این تصمیم سبب دامن زدن به اختلافات طائفه‌ای و به نفع رژیم صهیونیستی تمام می‌شود.

  حزب‌الله سپر محافظ امت عربی است

  عبدالناصر تصریح کرد: حزب الله سپر محافظ امت عربی شمرده می‌شود، بخصوص پس از خسارت‌های سنگینی که به رژیم صهیونیستی از زمان تاسیس آن در جهان عرب وارد کرده‌اند که از جمله آن تلفات سنگین اسرائیل در جنگ تابستان 2006 علیه لبنان بود.

  شورای همکاری و اتحادیه عرب از تصمیم خود منصرف شوند

  وی ادامه داد: حزب الله از هر مقاومت عربی که هدف از آن نابودی رژیم صهیونیستی باشد حمایت می‌کند، بنابراین شورای همکاری و اتحادیه عرب باید از تصمیم خود در تروریستی خواندن حزب الله صرف نظر کنند.

  عبدالناصر گفت: سازمان‌هایی تروریستی خوانده می‌شوند که امنیت ملی و قومی ما را تهدید کنند و آنها گروه‌هایی شناخته شده هستند که از بین جوانان سربازگیری کرده و نماد تروریسم بین المللی هستند که فراتر از مرزهای قاره‌ای، منطقه‌ای و ملی فعالیت می‌کنند.

  بیانیه شورای همکاری نشانگر سردرگمی سعودی‌هاست

  وی افزود: گروه‌های تروریستی ضمن قاچاق سلاح و مواد منفجره و فتنه‌انگیزی، فجیع‌ترین کشتار و جنایات را در حق همه پیروان طوائف و مذاهب رقم می‌زنند.
  عبد الناصر گفت: بنابراین بیانیه شورای همکاری در تروریستی خواندن حزب الله نشانه سردرگمی سعودی‌ها و تلاشی مایوسانه برای سلب اراده مردم عرب در شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس است.
  وی پرسید: چگونه مقاومتی همچون حزب الله یک نهاد تروریستی خوانده می‌شود، در حالی که از بزرگ‌ترین جنبش‌های مقاومت ضد صهیونیستی در منطقه است و  در طول تاریخ موجودیتش به دلیل ایثار و مقاومت، مورد هجمه دشمن اسرائیلی بوده است.

  حزب الله خط مقدم مقاومت است

  عبدالناصر با تاکید بر اینکه تصمیم شیخ نشین‌های خلیج فارس برخاسته از رویارویی حزب الله با تروریسم در سوریه یعنی داعش، جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی است، گفت: حزب الله توانسته در مهار سرکشی تروریست‌ها در سوریه شریک باشد و همین امر برخی شیخ نشین‌های حامی تروریسم را ناراضی کرده است.

  وی تصریح کرد: حزب الله جنبش عربی مقاومت در برابر دشمن اسرائیلی و تروریسم مرتبط با پروژه صهیونیستی است و باید پاسدار حرمت خون شهدای حزب الله در لبنان و سوریه بود.

  عبدالناصر گفت: برخی شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس در دوره‌های طولانی به دنبال تهدید ثبات لبنان و سرکوب مقاومت اسلامی این کشور بودند، اما هیچ کدام از تلاش‌های آنها نتیجه نداشته است.

  وی افزود: حزب الله خط مقدم مقاومت است و مواضع این حزب افتخاری برای هر فرد عرب یا کشور عربی است، چرا که جنگی خونین علیه تروریسم در منطقه را رهبری می‌کند.

  عبدالناصر گفت: آن کسی که حزب الله را سازمان تروریستی توصیف می‌کند، چیزی از هویت عربی، وحدت و مبارزه با تروریسم نمی‌داند.

  تحولات منطقه نزاع عربی-اسلامی با پروژه صهیونیستی است

  وی تحولات منطقه را نزاع عربی اسلامی با پروژه صهیونیستی-آمریکایی و سعودی توصیف کرد و گفت: این پروژه حفاظت از امنیت رژیم صهیونیستی را مد نظر دارد تا دوره اشغالگری این رژیم بر مقدسات فلسطین طولانی‌تر شود.

  عبدالناصر گفت: پروژه صهیونیست‌ها آتش‌افروزی در منطقه عربی است، به گونه‌ای که نزاع بین اعراب از کشوری به کشوری دیگر گسیل داده شده و آنها را از جهت اصلی قطب نمای خود که به سمت قدس تنظیم شده است، منحرف کند.

  وی افزود: حکام سعودی که سرکردگی تجاوز علیه سوریه و ملت آن را برعهده دارند و با پول و سلاح از تروریسم حمایت می‌کنند از طریق بیانیه خود در شورای همکاری قصد توجیه خیانت‌های خود و ملاقات‌ها و بلکه اتحادشان با اسرائیلی‌ها علیه سوریه و مقاومت را داشتند.

  امت عربی خائنان را مجازات می‌کنند

  عبدالناصر گفت: امت عربی که در سطح گسترده و جدی بیانیه اعضای شورای همکاری را رد کردند، این خائنان را که به صهیونیسم و حامیان آن دل بسته‌اند، مجازات خواهند کرد.

  وی ادامه داد: چنین تصمیم‌هایی واقعیت را تغییر نمی‌دهد و تنها فایده آن بر  ملا شدن حجم توطئه‌ها علیه فلسطین، مقاومت و سوریه است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار