رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • وزیر امور خارجه با تاکید بر ادامه حمایت ایران از فلسطین، گفت: بسیاری از بازیگران دولتی و غیردولتی درحال فاصله گرفتن از حمایت قاطع از اسرائیل و سیاست‌های وحشیانه آن هستند و این مسئولیت جدیدی برای ما ایجاد می‌کند.

  به گزارش عصر ساری،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست فوق‌العاده سران سازمان همکاری‌های اسلامی در جاکارتا اندونزی حضور دارد، طی سخنانی در این اجلاس اظهار داشت: وضعیت فلسطین بیش از پیش قربانی استفاده از زور توسط صهیونیست‌ها شده و ادامه اشغال وحشیانه اسرائیل، مهم‌ترین اصول حقوق بین‌الملل در خصوص حمایت از حقوق بشردوستانه را نقض کرده است.

  وی ادامه داد: رژیم اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر برنامه توسعه‌طلبانه خود در راستای تغییر وضعیت مسجدالاقصی و اطراف آن، در پوشش اقدامات افراط‌گرایان صهیونیست؛ در حال اعمال سیاست خود در زمینه تغییر ترکیب جغرافیائی و  یهودی‌سازی مسجدالاقصی و قدس است.

  رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با ابراز تأسف از سیاست‌های شورای امنیت عنوان کرد: شورای امنیت به دلایل متعدد به ویژه سیاست‌های یکی از اعضای دائم خود متاسفانه در راستای انجام مسئولیت خود بر اساس منشور ملل متحد اقدامی نکرده و اجازه داده است این تهدید برای صلح و امنیت بین‌المللی ادامه یابد.

  ظریف با بیان اینکه ما به عنوان مسلمانان باید اختلافات خود را کنار بگذاریم و به دنبال اقدامات عملی برای پایان دادن به تمام مظاهر اشغال فلسطین در یک چارچوب سازمانی باشیم، گفت: باید به عنوان یک گام در مسیر آزادی کامل فلسطین، مانع تحقق تلاش‌های غیرقانونی اشغالگران اسرائیلی برای تغییر ماهیت شهر اشغال شده قدس شویم.

  وی با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین و قدس شریف در قلب و مرکز توجه و اولویت اصلی ما در سازمان همکاری اسلامی قرار دارد، تصریح کرد: باید بتوانیم به وعده‌های خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم. ما امروزه با مسائل مختلفی سر و کار داریم اما هیچ امری نباید ما را از توجه به موضوع اصلی و فلسفه وجودی سازمان همکاری اسلامی منحرف کند.

  وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: تعداد رو به تزایدی از بازیگران دولتی و غیردولتی درحال فاصله گرفتن از حمایت قاطع از اسرائیل و سیاست‌های وحشیانه آن هستند و این مسئولیت جدیدی برای ما ایجاد می‌کند.

  ظریف در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر تحقق تعهدات خود در خصوص فلسطین تاکید دارد، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه می‌دانیم فشارهایی که در دهه‌های اخیر علیه ایران اعمال شده محصول حمایت ما از آرمان فلسطین بوده است، به این سیاست ادامه خواهیم داد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار