رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: ائتلاف دو حزب غیرقانونی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین بر سر سفره بیت‌المال در بزرگ‌ترین کارخانه تولید پول و ثروت(آلومینیوم‌سازی) با حمایت چه کسانی است؟

  به گزارش عصر ساری،محمدحسن آصفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: امروز شاهد ائتلاف دو حزب غیر قانونی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین بر سر سفره بیت‌المال در بزرگ‌ترین کارخانه تولید پول و ثروت (آلومینیوم‌سازی اراک) هستیم که باید پرسید این اقدام با چه توجیهی و با حمایت چه کسانی صورت گرفته است.

  وی تصریح کرد: در کارخانه آلومینیوم امروز ریخت و پاش آنقدر گسترده شده و ولخرجی‌هایی صورت می‌گیرد که امکان ساپورت و اسپانسر انتخابات مختلف مجلس، شوراها و ریاست جمهوری در این مجموعه وجود دارد.

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت با چه مجوزی افراد وابسته به این جریان‌ها را در رأس این کارخانه جای داده‌اند، امروز مردم اراک شاهد رفتارهای سیاسی در این مجموعه با پول بیت‌المال هستند که نمونه بارز آن صرف هزینه 50 میلیارد ریالی ظرف چهار ماه اخیر برای راهیابی جریان حزبی خاص به مجلس هستند، این در حالی است که این پول باید به جیب سهامداران سهام عدالت ریخته شود، اما متأسفانه به نام ورزش به کام وابستگان به جریان حزبی خاص ریخته شد.

  آصفری خاطر نشان کرد: متأسفانه کارخانه آلومینیوم‌سازی در زمان همه مدیریت‌ها جولانگاه احزاب برای رسیدن به منافع حزب خاص بوده است، مدیریت‌های این مجموعه با پول بیت‌المال برای منافع خود کرسی ایجاد کرده، این در حالی است که بیشترین آلایندگی و دود آن به چشم مردم می‌رود.

  وی با بیان اینکه مدیریت فعلی و قبلی کارخانه ریخت و پاش‌هایی در داخل مجموعه داشته که باید توسط دستگاه‌های نظارتی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: هم اکنون جریانی در داخل کارخانه آلومینیوم که از بیرون مدیریت می‌شود سعی دارد با دروغ‌ و تهمت و افترا خراب‌کاری‌های خود را به افراد دیگر مرتبط کند که بدون شک مردم متوجه این رفتارها خواهند شد.

  *دولت که ادعای پول‌های کثیف در انتخابات را مطرح می‌کند، چرا جلوی برخی از افراد و مجموعه‌های وابسته به بعضی از جریان‌ها و حزب‌ها را نمی‌گیرد

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به راستی دولت که ادعای پول‌های کثیف در انتخابات را مطرح می‌کند، چرا جلوی برخی از افراد و مجموعه‌ها را که وابسته به بعضی از جریان‌ها و حزب‌ها هستند، را نمی‌گیرد، سهام عدالت متعلق به مردم، اقشار تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، کارگران زحمت‌کش و رزمندگان است، دولت به جای دم زدن از پول‌های کثیف فلان نقطه، بهتر است دقت و پیگیری خود را در کارخانه آلومینیوم‌سازی اراک داشته باشد که افرادی وامانده از سازمان مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت امروز در این کارخانه نفوذ کرده‌اند و به راحتی پول کارخانه را به تاراج می‌برند.

  آصفری بیان داشت: صرف 50 میلیارد ریال از پول کارخانه به اسم ورزش که هیچ خروجی نداشته، با چه هدفی صورت گرفته است، چرا دولت بی‌توجه بوده و نظارتی بر این پول‌ها ندارد، سازمان ایمدرو به عنوان سازمانی نظارتی هیچ نظارتی بر آن ندارد، این در حالی است که کارخانه آلومینیوم‌سازی به خیمه‌گاه محفل سازمان مجاهدین و جبهه مشارکت تبدیل شده است.

  وی افزود: کارگران زحمت‌کش آلومینیوم‌سازی اکثراً بین یک تا 1.5 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، ولی بعضی از مدیران این مجموعه در قالب مشاور و معاون ماهانه چندین میلیون حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند.

  *چرا دولت با فسادی که امروز بوی تعفنش مردم اراک را خفه می‌کند، برخورد نمی‌کند

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعضی افراد در قالب مشاور و معاون و مجموعه‌های مختلف پست‌هایی را بر عهده گرفته‌اند که هیچ ارتباطی با کارخانه آلومینیوم‌سازی ندارند، اگر دولت مدعی مبازره با فساد است، چرا با فسادی که امروز بوی تعفنش مردم اراک را خفه می‌کند، برخورد نمی‌کند.

  آصفری با بیان اینکه دولت چه ساخت و پاختی با این مجموعه دارد که صدایش در‌نمی‌آید، گفت: مسئولان آلومینیوم‌سازی به دنبال آن هستند که گزینه‌های خود را وارد مجلس کنند، به طوری که می‌بینیم برخی از مدیران و اعضای هیئت مدیره وارد ستادهای انتخاباتی شده و به دنبال برنامه برای خود هستند.

  وی تاکید کرد: به راستی اگر دولت شعار مبارزه با فساد سر می‌دهد با فساد پول‌های کثیفی که در این مجموعه این ور و آن ور می‌شود و حق مردم است، مبازره کند.

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب خاطرنشان کرد: این پول‌ها متعلق به سهام عدالت است، که متأسفانه سهام عدالت هیچ‌گونه حساب و کتابی را بابت آن در اختیار مردم قرار نداده است.

  آصفری بیان داشت: برخی از مدیران این مجموعه قبلاً در جایی مشغول به کار بوده‌اند که کمتر از 2 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند و زمانی که به مجموعه آلومینیوم معرفی شدند درخواست تنخواه 2 میلیون تومانی داشتند، اما امروز حقوق آنها از 12 میلیون تومان کمتر نیست.

  وی گفت: متأسفانه سر کیسه پول‌های آلومینیوم‌سازی امروز آنقدر شل شده که صدای مردم را درآورده است، مدیران این مجموعه از پول‌هایی که حق مردم است برای اهداف شوم سیاسی خود هزینه می‌کنند و نه تنها برخی از احزاب داخل استان بلکه دیگر استان‌ها را نیز برای راهیابی به مجلس ساپورت می‌کنند.

  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معاون رئیس جمهور که دائماً دم از مبارزه با فساد می‌زند باید نگاهی نیز به مسائل رخ داده در شرکت سهام عدالت و کارخانه ایرالکو داشته باشد و مسائل آن را با دقت رصد کند.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار