رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • هتل نوید ساری که 4 ستاره را بر روی نام خود یدک می‌کشد از داشتن حداقل امکانات یک نمازخانه برای پذیرایی از مسافران داخلی و خارجی استان ضعف دارد و این مسئله نیازمند امکانات درخور ستاره‌های آن است.

  به گزارش عصرساری، با نزدیکی به پایان سال و آغاز سفرهای نوروزی مشکلات زیرساخت‌های گردشگری استان مازندران نسبت به گذشته بیشتر خودنمایی می‌کند و همه مردم و مسئولان امر گردشگری دچار نگرانی کرده است.

  استان مازندران سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر نوروزی است که از این ظرفیت عظیم می‌توان به‌عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه پایدار استان بهره‌گیری کرد.

  اگر نگاهی به دیگر استان‌های پیشگام کشور در حوزه گردشگری داشته باشیم بر این نکته مشترک می‌رسیم که از این استان‌ها از زیرساخت‌ها مناسب گردشگری برخوردار هستند.

  توسعه رستوران‌ها، اقامتگاه‌های تفریحی، سوئیت‌ها، هتل‌ها، مساجد، امامزادگان بین‌راهی و… از نمونه‌های شاخص در زیرساخت‌های توسعه گردشگری به‌شمار می‌روند که باید به آنها توجه ویژه‌ای شود تا شاهد رونق آن و رضایتمندی مسافران و گردشگران باشیم.

  * اقدامات سطحی برای برون‌رفت از فقدان نمازخانه بین‌راهی

  نمازخانه‌های بین‌راهی یکی از نکات بسیار مهم حوزه گردشگری در استان مازندران به‌شمار می‌رود که مسئولان سال‌هاست در پی چاره‌اندیشی برای برون‌رفت از این معضل هستند و سالانه اقدامات سطحی در این حوزه انجام می‌گیرد اما جوابگوی نیاز میلیون‌ها مسافر نیست و تنها به‌صورت مقطعی برطرف می‌شود.

  درمیان تمامی چالش‌های حوزه نمازخانه‌های بین‌راهی یک نکته از دید مسئولان مازندران مغفول مانده است، آن‌هم نمازخانه بعضی از هتل‌ها و رستوران‌های بین‌راهی در سطح استان گردشگرپذیر مازندران است.

  برای مثال به‌صورت سرزده وارد نمازخانه هتل نوید شهرستان ساری واقع در جاده ساری-قائم‌شهر شدیم که با صحنه‌ای بسیار عجیب و قابل تأمل روبه‌رو شدیم که نظر هر بیننده و مخاطبی را به‌خود جلب می‌کند.

  * فقدان نمازخانه استاندارد در هتل نوید ساری

  هتل نوید ساری که چهارستاره را بر روی نام خود یدک می‌کشد چرا باید از کمترین و حداقل‌ترین امکانات یک نمازخانه محروم باشد؟ آیا مسئولان حوزه گردشگری و اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران چشمان خود را نسبت به این بی‌توجهی‌ها بسته‌اند؟ آیا زیرساخت‌های یک هتل واقع در مرکز استان مازندران باید تا به این اندازه پایین باشد که مسافران داخل و خارج از استان نتوانند لحظاتی را در آن به اقامه دو رکعت نماز و عبادت روزمره خود بپردازند؟

  همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود نمازخانه هتل نوید یکی از معدود هتل‌های چهارستاره استان مازندران و شهرستان ساری در ارائه یک نمازخانه استاندارد و در شأن گردشگران داخلی و خارجی ضعف دارد.

  * مسئولان چاره‌اندیشی کنند

  با وجود ضعف هتل نوید در داشتن یک نمازخانه استاندار ذکر این نکته را بر ما واجب می‌کند تا به مسئولان حوزه گردشگری هشدار دهیم در روزهای پایانی سال نسبت به این مسئله چاره‌اندیشی و برای برطرف کردن آن اقدام کنند.

  معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در این‌باره به خبرنگار فارس، گفت: وضعیت نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی در بازدیدهای نزدیک به پایان سال و سفرهای نوروزی مورد توجه جدی قرار می‌گیرد.

  مهران حسنی با بیان اینکه کمیته ویژه نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی از اقامتگاه‌های سراسر استان که شامل پمپ‌بنزین‌ها، مساجد، امامزادگان بین‌راهی، هتل‌ها و رستوران‌ها می‌شود، بازدید می‌کند، اظهار کرد: کمیته ویژه پیگیری وضعیت نمازخانه‌ها به ریاست رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران تشکیل شد و دبیری آن را اداره‌کل پایانه‌ها و حمل و نقل استان بر عهده دارد.

  * آغاز بازرسی از نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی

  وی با بیان اینکه تیم‌های نظارتی از فردا بازرسی‌ها را برای آمادگی نمازخانه‌ها و اقامتگاه‌های بین‌راهی برای پذیرایی و اسکان مسافران نوروزی آغاز می‌کنند، افزود: در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران از فرمانداران و شهرداران پیگیر بحث نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی هستیم.

  معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه شاید موردهایی در سطح استان مانند هتل نوید وجود داشته باشد اما در نگاه کلی وضعیت مطلوب است، تصریح کرد: ستاد تسهیلات سفر استان مازندران قاطعیت جدی درباره سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها دارد.

  * امکانات هتل‌های مازندران در مرحله ارزیابی قرار دارد

  این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا یک هتل چهارستاره حداقل امکانات یک نمازخانه را ندارد، گفت: هتل‌های استان مازندران از نظر ارائه امکانات و ستاره داشتن در مرحله ارزیابی قرار دارند.

  حسنی با بیان اینکه هتل نوید ساری از نظر خدمات و امکانات وارد مرحله ارزیابی شد، اضافه کرد: هیئت مجری بازرسی از هتل نوید ساری هنوز نظر نهایی خود را در خصوص ستاره‌های هتل ارائه نداده است اما در حال حاضر همه آن را با عنوان چهارستاره می‌شناسند.

  * قول پیگیری معاون اداره‌کل میراث فرهنگی مازندران

  وی در پایان به خبرنگار ما قول پیگیری برای بررسی نمازخانه هتل نوید ساری و رفع معایب آن در روزهای جاری را داد.

  خبرنگار ما در هفته آینده برای پیگیری این گزارش و روند مناسب‌سازی نمازخانه هتل نوید ساری از این مکان بازدید می‌کند و نتیجه آن را به سمع و نظر مخاطبان می‌رساند.

  به گزارش فارس، فقدان نمازخانه در هتل نوید ساری نمونه مشت برابر خروار است و امید می‌رود مسئولان حوزه گردشگری استان مازندران از اقدامات سطحی پرهیز کنند و به‌فکر برطرف کردن ریشه‌ای این معضل مهم بپردازند.

  منبع: فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار