رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 9 December
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، گفت: نخستین جشنواره قرآن و عترت در راستای مأموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد با هدف ترویج فرهنگ، هنر و آموزه‌های دینی از 15 الی 21 اسفندماه سال جاری در شهرستان‌های مختلف مازندران برگزار شد.

  به گزارش عصرساری، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست خبری که به مناسبت معرفی برنامه‌های هفته قرآن و عترت و 18 اسفند سال‌روز بیست‌و سومین تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزارشد، گفت:نخستین جشنواره قرآن و عترت با همکاری نهادهای مختلف فرهنگی در مازندران برگزار می‌شود.
  احد جاودانی افزود: جشنواره قرآن و عترت در راستای مأموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد با هدف ترویج فرهنگ، هنر و آموزه‌های دینی از 15 الی 21 اسفندماه سال جاری در شهرستان‌های مختلف مازندران برگزار شد.
  وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف جشنواره در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود، افزود: در هروز شاهد برگزاری یک برنامه در استان هستیم.
  جاودانی بیان کرد: در جشنواره قرآن وعترت، برنامه‌های متنوعی شامل؛ فیلمنامه نویسی، نمایش‌نامه نویسی، قصه‌گویی قرآنی کودک و نوجوان، هنرهای تجسمی و خوشنویسی و..تدارک دیده شده است.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری همایش علمی قرآن پژوهی به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص جشنواره قرآن و عترت  با همکاری دانشگاه مازندران خبر داد و گفت:این همایش در روز 18 اسفندماه در دانشگاه مازندران بر گزار می شود و از آیت الله جوادی آملی و دکترمحمدباقر حجتی به عنوان دو چهره شاخص قرآنی تقدیرخواهد شد.
  این مسئول فرهنگی بیان کرد: جشنواره قصه‌گویی قرآنی کودک نیز با همکاری کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود.
  وی افزود: مراسم افتتاحیه جشنواره قرآن و عترت در روز شنبه 15 اسفندماه در محل سالن سلمان هراتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.
  جاودانی با بیان اینکه بیش از 4 هزار مسجد در استان شناسایی شده است، افزود: از این تعداد هزار و پنجاه مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری هستند که در حوزه‌های مختلف؛ قرآن، مفاهیم، تفسیرقرآن در حال فعالیت هستند.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه 254 کتابخانه عمومی در کانون‌های مساجد استان داریم، ابراز کرد:بیش از هزار مرکز تلاوت نور نیز دراستان به فعالیت قرآنی مشغول هستند.
  وی بیان کرد:75 مدرسه قرآن و عترت نیز زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد فعالیت دارند ودر تابستان سال جاری بیش از صدهزار نفر در سنین مختلف علاوه برکلاس‌های آموزشی در برنامه‌های اردویی، تفریحی و هنری مساجد شرکت کرده‌اند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار