رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۶ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 29 May
 • رئیس فدراسیون فوتبال در نامه ای اعتراضی از اینکه «صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به قول و قرارهای خود وفادار نیست» به رئیس رسانه ملی «شکایت کرد».

  به گزارش عصرساری، «علی کفاشیان» در نامه خود به «محمد سرافراز» رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از او خواست در مدت یک هفته پاسخ این شکایت را بدهد.

  «شکوائیه» رئیس فدراسیون فوتبال به موضوع پرداخت نشدن حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال و اجرایی نشدن طرح موسوم به «ای.پی.تی.وی» در ورزش مربوط است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال، در نامه «کفاشیان» به «سرافراز» از اینکه موضوع حق پخش تلویزیونی ورزش ایران در دو سال گذشته پرداخت نشده و طرح «ای.پی.تی.وی» به مدت هشت ماه زمین مانده است، گلایه شده است.

  وی در این نامه هیچ اشاره ای نکرد که علت پرداخت نکردن حق پخش تلویزیونی فوتبال به مشکلات قانونی بودجه صدا و سیما مربوط است. صدا و سیما ردیف بودجه ای در خصوص پرداخت حق پخش تلویزیونی ورزش ندارد. حل این موضوع از اختیارات مسئولان فدراسیون فوتبال است که در تعامل با وزارت ورزش و جوانان، موضوع اختصاص ردیف بودجه مربوط به حق پخش تلویزیونی را در دولت تصویب تا در بودجه سالانه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

  رئیس فدراسیون فوتبال در نامه خود از بالندگی فدراسیونش سخن گفت و نقش رسانه ملی در ترویج فرهنگ سلامت و توصیه به ورزش «فعال» ارزیابی شده است.

  در این نامه آمده است: رسانه ملی با استفاده از پخش مسابقات ورزشی به ویژه فوتبال، عملا جذاب ترین و پربیننده ترین برنامه ها را فراهم می کند. فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه ها از اینکه محصول تولیدی خود یعنی رویدادهای ورزشی به این درجه اشتیاق و توجه اجتماعی رسیده به خود می بالند.

  «کفاشیان» در نامه خود نوشت: رویدادهای ورزشی به عنوان محصول خانواده فوتبال وفق ضوابط و مقررات الزامی بین المللی مشمول دریافت حق پخش است و تعهد به رفتار حرفه ای از جانب صدا و سیما امری ضروری است و خانواده فوتبال در دو سال اخیر با رعایت اصل هم دلی و همکاری سازنده، علی رغم عدم انجام تعهدات آن سازمان، بستر بهره برداری آن سازمان را از رویدادهای ورزشی فراهم آورده است.

  وی افزود: سازمان صدا و سیما برای پخش مسابقات مختلف خارجی یا خرید اجازه پخش مسابقات هزینه بالایی پرداخت می کند، اما پرداخت هزینه بابت فوتبال ملی و باشگاهی را با تردید و مخالفت سپری کرده و اجرای الزامات بین المللی برای خرید مجوز پخش مسابقات خارجی را مغایر قوانین و اسناد بالادستی نظام نمی داند، اما در پرداخت حقوق پدید آورندگان رویداد ورزشی با کم لطفی اقدام لازم را در دو سال اخیر نکرده است.

  رئیس فدراسیون فوتبال در این نامه نوشت: پخش هر برنامه ای حتی با پائین ترین استقبال از صدا و سیما با پرداخت هزینه های تولید و یا خرید مجوز پخش از پدید آورنده مربوطه صورت می گیرد، اما جذاب ترین، پربیننده ترین و ناب ترین برنامه یعنی مسابقات ورزشی فوتبال بدون پرداخت حقوق صاحبان این رویداد پخش می شود و بالاترین تعرفه تبلیغاتی صدا و سیما نیز در حین همین مسابقات از صاحبان کالا و خدمات دریافت می شود.

  کفاشیان در نامه خود به جلسه هفتم آبان ماه سال 93 میان وزرای کشور و ورزش و جوانان و رئیس وقت سازمان صدا و سیما اشاره کرد و نوشت: در آن جلسه مقرر شده بود با افزایش 20 درصد به مبلغ پرداختی فصل 92-93، برای فصل 94-93 مبلغ 5/22 میلیارد تومان پرداخت شود که آن سازمان استنکاف ورزیده و فوتبال ملی و باشگاهی را با بحران جدی رو به رو ساخته است.
  وی افزود: انتظار است نسبت به تسویه بدهی سال 93- 94 اقدام عاجل به عمل آید.

  رئیس فدراسیون فوتبال در این نامه نوشت: پیرو تفاهم نامه منعقده در پنجم مرداد ماه 1394 در رابطه با راه اندازی پروژه IPTV در مدت دو ماه، متاسفانه علی رغم گذشت حدود هشت ماه و پایان نیم فصل مسابقات لیگ 95- 94 و گذشت بیش از بیست و دو هفته از مسابقات لیگ برتر خلیج فارس و لیگ آزادگان، این طرح به علت مشکلات زیرساختی در آن سازمان و روشن نبودن ابعاد موضوع بلا اقدام مانده است.

  در این نامه آمده است: این موضوع علی رغم قول و تاکیدات آن سازمان مبنی بر تامین بخشی از مسائل مالی و حقوقی باشگاه ها، لیگ و فدراسیون فوتبال و حتی پیش پرداخت از طریق این طرح، عملا با از دست رفتن فرصت طلایی هشت ماهه، موجبات ضرر و زیان کلان به فوتبال باشگاهی و لیگ کشور و فدراسیون فوتبال شده است و بدینوسیله مراتب شکواییه از بابت عدم تحقق قول قرارهای کتبی و شفاهی آن سازمان اعلام می شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار