رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 • الجمعة ۴ رجب ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 28 February
 • مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرد: که جمهوری اسلامی ایران، توافق ژنو را به شکل خوبی اجرا کرده است.

  به گزارش علویون؛ تحقیقات آژانس درباره برنامه هسته ای ایران به موازات مذاکرات شش قدرت جهان با این کشور انجام می شود. دیپلمات ها می گویند تا زمانی که توافق سیاسی 1+5 با ایران به دست نیاید ، در گفت وگوهای ایران با آژانس نیز پیشرفت کمی به دست خواهد آمد.

  آژانس بین المللی انرژی اتمی مسئولیت دارد که تبعیت ایران از شروط توافق موقتی نوامبر 2013 را تائید کند. آمانو مدیرکل آژانس روزدوشنبه درکنفرانسی در واشنگتن به میزبانی اندیشکده کارنگی گفت: تا جایی که به اجرای توافق فراگیر پادمانی مربوط می شود، ما همکاری خوبی با ایران داریم.

  وی افزود: ما همچنین توافق طرح مشترک اقدام (توافق ژنو) را اجرا می کنیم و می توانیم بگوییم که اجرای این توافق نیز خوب است.

  آمانو تاکید کرد:آژانس نگفته که ایران سلاح هسته ای دارد بلکه گفته که ایران مسئولیت دارد به پرسش ها درباره فعالیت های هسته ای خود پاسخ دهد.

  آمانو درباره آنچه که« مسائل مرتبط با ابعاد نظامی احتمالی » فعالیت هسته ای ایران نامید ابرازداشت که «  یشرفت محدود بوده و دراین زمینه همکاری بیشتر ایران مورد نیاز است.»

  وی بار دیگر با بیانی مبهم و دو پهلو گفت: «آژانس هنوز قادر نیست مشخص کند که آیا تمام مواد هسته ای در ایران برای مقاصد صلح آمیز مورد استفاده قرارمی گیرد یا نه.»

   

  منبع: شبکه خبر

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار