رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 13 December
 • تاکنون 19 کشور جهان در جهت همکاری با پروژه “مأموریت خلاقانه ” و گسترش انرژی‌های پاک اعلام آماده کرده‌اند و برآورد می‌شود حجم سرمایه گزاری در این حوضه تا سال 2020 به بیش از 20 میلیارد دلار در سال برسد.

  به گزارش عصرساري، اگر به خاطر داشته باشید چند روز پیش بود که خبری مبنی بر سرمایه‌گذاری بیل گیس در بخش تأسیس نیروگاه‌های سازگار با محیط زیست خورشیدی در امریکا و هند را منتشر کردیم. حال به نظر می‌رسد تَب این عمل در میان میلیاردرهای فناوری جهان رو به فراگیریست زیرا امروز مؤسس فیس‌بوک مارک زاکربرگ نیز اعلام کرد که او و همسرش، پریسیلا چان، هم به ائتلاف تولید انرژی‌های پاک خواهند پیوست.

  مارک زاکربرگ نیز به بیل گیتس در سرمایه‌گذاری میلیاردی در انرژی‌های پاک پیوست

  لازم به ذکر است که علاوه بر این سه نفر، در لیست این ائتلاف نام‌های شناخته شده دیگری نیز از اهالی فناوری سرمایه‌دار جهان همچون ریچارد برانسون، جف بزوس، جک ما و Masayoshi Son نیز به چشم می‌خورد.

  این گروه پر قدرت در حالی مشغول شکل‌گیری است که به موازات آن اجلاس کنترل آب و هوا سازمان ملل متحد و در  پاریس  در حال برگزایست. انتظار می‌رود در روند برگزاری این اجلاس بیل گیس و باراک اوباما از طرح ابتکاری و اساسی با نام “مأموریت خلاقانه ” رونمایی کنند که بر اساس آن دولت فدرال در کنار بخش خصوصی این کشور طی پنج سال آینده سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه انرژی‌های پاک را به دو برابر وضع کنونی افزایش خواهند داد.

  به گزارش واشنگتن‌پست، تاکنون 19 کشور جهان در جهت همکاری با پروژه “مأموریت خلاقانه ” و گسترش انرژی‌های پاک اعلام آماده کرده‌اند و برآورد می‌شود حجم سرمایه گزاری در این حوضه تا سال 2020 به بیش از 20 میلیارد دلار در سال برسد. هرچند مأموریت خلاقانه و ائتلاف دستیابی به انرژی پاک دو گروه مستقل از هم هستند، با این حال هدف هر دوی آن‌ها در کشورهای مختلف کاهش کربن دی‌اکسید حاصله از چرخه تولید انرژی می‌باشد.

  در وب‌سایت این گروه ذکر شده که اعضای ائتلاف در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه سعی می‌کنند انگیزه کافی را در دولت‌ها به منظور سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه استفاده از انرژی های پاک در تولید، حمل‌ونقل، کشاورزی و بخش صنعت را خلق کرده و حد المقدور امکانات لازم را در اختیار آن‌ها در جهت بهره‌وری هرچه بیشتر انرژی قرار می‌دهند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار