رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • رحیم کبود پروش‌دهنده قارچ خوراکی، گفت: این کار زندگی ما را متحول کرد، قبل از آغاز کار به سختی خرج خانواده را تامین می‌کردم، اما به لطف خدا به غیر از خودم 4 نفر از اعضای خانواده هم مشغول به کار شدند و سود قابل قبولی را کسب می‌کنیم.

  به گزارش عصرساری، رحیم کبود پروش‌دهنده قارچ خوراکی از تولید و کشاورزی این محصول در کارگاه خانگی خود اعلام رضایت کرد و گفت:  قبل از آغاز کار جدید سال‌ها راننده بودم، با اتومبیل شخصی مسافرکشی می‌کردم، اما هزینه‌های آن شغل و استهلاک بالای اتومبیل مرا مجبور به خانه نشینی کرد، مدتی در پی شغل جدید بودم که توصیه دوستان وارد این عرصه شدم.

  IMG_6887

  وی با توصیف روزهای ابتدای کار، گفت: ابتدای به سازمان فنی و حرفه‌ایی مراجعه و آموزش‌های لازم را کسب کردم، با مشاوره متخصصین این سازمان و با دریافت تسهیلات 19 میلیون تومانی از بانک مهر اقتصاد و با معرفی سازمان بسیج مستضعفین کار خود را آغاز کردم.

  این تولیدکننده در ادامه گفت: این کار زندگی ما را متحول کرد، قبل از آغاز کار به سختی خرج خانواده را تامین می‌کردم، اما به لطف خدا به غیر از خودم 4 نفر از اعضای خانواده هم مشغول به کار شدند و سود قابل قبولی را کسب می‌کنیم.

  وی با تشریح پرورش قارچ خوراکی، گفت: تولید هر تن قارچ خوراکی نزدیک به 800هزار تومان هزینه دارد و قیمت فروش آن بیش از دوبرابر هزینه است یعنی قریب به یک میلیون و 700 هزار تومان.

  کبود با بیان اینکه این تولید مخاطرات خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: باید به طور مداوم از متخصصین کشاورزی مشاوره گرفت زیرا قارچ خوراکی محصولی است که در برابر آفت ضعیف است و مراقبت خاص خود را می‌طلبد.

  این فعال اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: پرورش قارچ را در محل زندگییم انجام می‌دهم و اگر کار به همین منوال پیش رود در آینده نزدیک قصد ایجاد سوله‌های پرورش قارچ جدید را دارم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار