رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • سینمای هالیوود سال هاست که علاقه بسیاری به ساخت فیلم های مرتبط با گروگانگیری در هواپیما دارد. از حضور تروریست ها گرفته تا حمله مارها به هواپیما فهرستی را تشکیل می دهند که شاید بررسی آن ماه ها زمان ببرد.

  به گزارش عصرساري،سینمای هالیوود سال هاست که علاقه بسیاری به ساخت فیلم های مرتبط با گروگانگیری در هواپیما دارد. از حضور تروریست ها گرفته تا حمله مارها به هواپیما فهرستی را تشکیل می دهند که شاید بررسی آن ماه ها زمان ببرد. با وجود این، تعدادی از فیلم های موجود در این ژانر بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفته که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم.

  سرنشین 57

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: کوین هوکس

  ستاره ها: وسلی اسنایپس- بروس پین

  محصول: 1992

  بودجه: 15 میلیون دلار

  فروش: 44 میلیون دلار

  درست در زمانی که جان کاتر (اسنایپس) برای انتقال به یک واحد ضدتروریستی هواپیمایی در حال پرواز به لس آنجلس است، تروریستی که توسط نیروهای فدرال انتقال داده می شود. نگهبان خود را از پا درآورده و امنیت گل پرواز را به خطر می اندازد. اینجاست که کاتر حتی پیش از وارد شدن به گروه ضد تروریستی وظیفه خود می بینید، تروریست مورد نظر را دستگیر کرده و امنیت سرنشین ها را بازگرداند.


  تصمیم اجرایی

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: استوارت برد

  ستاره ها: کرت راسل- هاله بری- استیون سیگال

  محصول: 1996

  بودجه: 55 میلیون دلار

  فروش: 122 میلیون دلار

  در میانه دهه 90 با افزایش استقبال از فیلم های فاجعه ای استوارت برد و استودیوی برادران وارنر تصمیم اداری را با حضور دو ستاره مطرح آن روزها (راسل و سیگال) اکران کردند. تروریست ها در تصمیم اداری هواپیمای یونان واشنگتن را دزدیده و اعلام می کنند اگر رهبرشان آزاد نشود، هواپیمای حامل گازهای سمی را در واشنگتن منفجر می کنند. اینجاست که راسل و سیگال به عنوان مامورهای امنیتی وارد عمل می شوند.


  هواپیمای محکومان

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: سایمون وست

  ستاره ها: نیکولاس کیج- جان گیوزاک- جان مالکوویچ

  محصول: 1997

  بودجه: 75 میلیون دلار

  فروش: 224 میلیون دلار

  این بار به جای یک هواپیمای مسافربری عادی با هواپیمایی رو به رو هستیم که وظیفه دارد تعدادی از خطرناک ترین مجرمان ایالتی را منتقل کند. در این بین، حضور چند قاتل سریالی اوضاع را وخیم کرده و پرواز خلبانی را که کیج نقشش را بر عهده دارد، تبدیل به نقشه ای برای فرار می کند. از سویی گیوزاک به عنوان مامور فدرال در میان زندانی ها به صورت مخفی حضور دارد.


  ایرفورس وان

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: ولفگانگ پیترسون

  ستاره ها: هریسون فورد- گری الدمن- گلن کلوز

  محصول: 1997

  بودجه: 85 میلیون دلار

  فروش: 315 میلیون دلار

  بعد از سخنرانی رئیس جمهور آمریکا (هریسون فورد) در مسکو با این موضوع که آمریکا هیچ مذاکره ای با تروریست ها نمی کند، فورد وارد هواپیماهای مخصوص رئیس جمهور (ایر فروس وان) شده و در بازگشت به آمریکا دچار گرفتاری جدیدی می شود. در این میان، گروهی از تروریست ها به رهبری ایوان کوشونوف (گری الدمن) کنترل هواپیما را به دست گرفته و سلامت رئیس جمهور آمریکا و خانواده اش را به خطر می اندازد.


  نقشه پرواز

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: رابرت شوئنکه

  ستاره ها: جودی فاستر- شان بین

  محصول: 2005

  بودجه: 50 میلیون دلار

  فروش: 223 میلیون دلار

  این بار به جای سناریوی همیشگی حضور تروریست ها، جودی فاستر نقش یک مهندس پرواز را ایفا می کند که برای دفن کردن همسرش از آلمان به نیویورک در پرواز است. بعد از استراحتی سه ساعته فاستر متوجه غیبت فرزندش می شود، اما تمایم خدمه پرواز به او توضیح می دهند که از ابتدا هیچ بچه ای همراهش نبوده، در ادامه شخصیت اصلی تصمیم می گیرد تمام فضای محدود هواپیما را جست و جو کند تا فرزند خود را بازیابد.


  یونایتد 93

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: پال گرین گرس

  ستاره ها: کریستین کلمنسون- چنی جکسون

  محصول: 2006

  بودجه: 15 میلیون دلار

  فروش: 76 میلیون دلار

  یونایتد 93 که توسط گرین گرس کارگردان، بورن ساخته شده، سعی دارد داستان به دست گرفتن کنترل پرواز یونایتد 93 در 11 سپتامبر را توسط تروریست ها به تصویر بکشد. در این تاریخ، چهار هواپیمای مسافربری با برج های دوقلوی تجارت جهانی برخورد کرده و فاجعه ای تاریخی را در آمریکا شکل دادند.


  بدون توقف

  هیجان انگیزترین فیلم های هالیوود با موضع هواپیماربایی

  کارگردان: ژاومه کویت سرا

  ستاره ها: لیام نیسون- جولین مور

  محصول: 2014

  بودجه: 50 میلیون دلار

  فروش: 222 میلیون دلار

  لیام نیسون این بار در نقش یک مارشال امنیت پرواز ظاهر می شود که مدت هاست انگیزه اش را از دست داده و شغل پرخطرش را به عنوان یک کار پشت میزی می بیند. در این بین طی پروازی به لندن شخصیت اصلی، پیام هایی را دریافت می کند که نشان می دهد اگر 150 میلیون دلار به یک حساب مشخص شده واریز نشود، هر 20 دقیقه یکی از مسافران پرواز کشته می شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار