رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • رسانه‌های زنجیره‌ای که با داعیه مقابله با فساد به موضوع دکل گمشده نفتی پرداختند، پس از آن که پای آقازاده وزیر اصلاحات به میان آمد پیگیری موضوع را متوقف کردند!

  به گزارش عصرساری به نقل از  راه دانا، در اواسط سال 93 یک مقام آگاه در وزارت نفت اعلام کرد که علیرغم گذشت یک سال از پرداخت کل بهای 87 میلیون دلاری یک دستگاه دکل حفاری نفتی از سوی یک شرکت ایرانی به یک فروشنده خارجی، هنوز خبری از این دکل نیست و دو نهاد نظارتی احتمال وقوع فساد در این پرونده را بررسی می‌کنند. بعد از تشکیل پرونده تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت تاسیسات دریایی از سوی کمیسیون انرژی در مجلس مشخص شد دکل دیگری هم سال‌ها پیش خریداری شده اما به دلیل مشکلات متعدد سال‌هاست که در بندر شارجه مانده و اساسا در کشور مورد استفاده قرار نگرفته است.
  در همین راستا، تخلفات احتمالی مطرح شده از سوی نمایندگان از ابتدای تشکیل شرکت تاسیسات دریایی تاکنون به خصوص در دولت‌های هشتم، نهم و دهم رخ داده‌اند، اما نکته جالب اینجا است که رسانه‌های جریان سیاسی خاص در آن زمان یعنی 10 ماه پیش تمایلی به انعکاس این اخبار نشان ندادند و در عین حال، به طور کلی از تخلفات مربوط به قبل از دولت‌‌های نهم و دهم چشم پوشیدند. چنانکه امروز هم از نقش پسر یکی از وزرای مشهور دوره اصلاحات در دلالی دکل‌های نفتی و از جمله دکل اخیر سخنی نمی‌‌گویند.
  خبرها حاکی از آن بود که دکل فروچونا (که به نام شرکت فروشنده یعنی «دین» نیز مشهور شده است) در حال حاضر به شرکت دیگری فروخته شده و در حال حفاری است اما دکل گلوبال پرل که در زمان مدیر منصوب زنگنه و نزدیک به یکی از خانواده‌‌های بسیار قدرتمند ایران خریداری شد به حدی در طوفان کاترینا آسیب دیده بود که اساسا بازسازی و استفاده از آن امکان‌پذیر نشده است.
  برخی از سایت‌ها و رسانه‌های زنجیره‌ای که در ابتدا گمان می‌کردند دکل‌‌های گم شده در دولت نهم و دهم گم شده با مانور بر روی این موضوع سعی کردند این موضوع را نیز به جنجالی برای تخریب دولت سابق تبدیل کنند. با ادامه ماجرا و روشن شدن ابعاد این موضوع رسانه‌های زنجیره‌ای با سکوت درباره دکل‌های گم شده از کنار آن گذشتند؛ این در حالی بود که ماجرای دکل نفتی تا مدت‌ها به صدر اخبار رسانه‌های زنجیره‌ای و اصلاح‌طلب تبدیل شده بود. نکته جالب توجه در این رسانه‌ها این است که این رسانه‌ها با گذشت یک هفته بعد از بازداشت فرزند عطاءا… مهاجرانی در این رابطه تاکنون خبر یا واکنشی از این موضوع منتشر نکرده‌اند.
  باید این سوال را از رسانه‌های زنجیره‌ای پرسید که چرا درباره فساد به این بزرگی در دولت اصلاحات مسیر سکوت را در پیش گرفته‌اند؟

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار