رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • فرماندار نور از سوختن ۱۵ هکتار از جنگل‌های این شهرستان در آتش‌سوزی خبرداد و گفت: بالگرد در ابتدابه دلیل نقص فنی نتوانست آتش را مهار کند و امروز نیز به دلیل مه غلیظ شرایط پرواز مهیا نیست.

  به گزارش عصرساري،هادی خنجری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: روز جمعه یک فروند بالگرد از استان البرز به محل وقوع آتش سوزی فرستاده شد، که متاسفانه به علت نقص فنی و نداشتن قطعه مورد نظر نتوانست کاری انجام دهد و بالگرد در یکی از روستاها زمین‌گیر شد.

  وی با اشاره به حضور ۵۰ نفر در منطقه آتش گرفته، یادآور شد: به علت صخره‌ای بودن، شیب تند داشتن و ارتفاع حدود ۱۵۰۰ متری عرصه که با شیب ۴۰ درصد است امکان خاموش کردن آتش با نیروهای انسانی امان‌پذیر نیست.

  فرماندار نور تصریح کرد: صبح روز شنبه که هوا مناسب برای پرواز بالگرد بود متاسفانه بالگرد آماده نبود ولی اکنون که بالگرد آماده پریدن است اما وجود مه غلیظ مانع پرواز بالگرد شده است.

  وی علت وقوع حادثه را احتمالا عوامل انسانی عنوان کرد و افزود: ۶۰ تا ۷۰ هکتار در این منطقه به صورت پوشش جنگلی است که تا کنون بیش از ۱۵ هکتار آن کاملا سوخت.

  خنجری با انتقاد از هلال‌احمر مازندران ادامه داد: هیچ کمکی برای اطفای حریق از طریق هلال‌احمر صورت نگرفت.

  وی با بیان این‌که در برخی از قسمت‌های آتش‌سوزی آتشخور شده است، افزود: اکنون آتش در منطقه “دارنا” شعله‌ور است و منتظریم تا با برطرف شدن مه غلیظ ، این آتش را با بالگرد مهار کنیم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار