رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در نجف، از ارائه خدمات درمانی شبانه روزی به زائران ایرانی در نجف اشرف خبر داد.

  به گزارش عصرساري،دکتر سید جواد حجازی با اشاره به افزایش جمعیت زائران حسینی در نجف اشرف، گفت: در کنار دو درمانگاه ثابت جمعیت هلال احمر، دو درمانگاه حضرت خدیجه(س) و حضرت زهرا (س) نیز خدمات درمانی را در نجف به زائران ارائه می کند.

  وی افزود: باتوجه به افزایش جمعیت زائران در آستانه مراسم اربعین حسینی، تعداد درمانگاه های نجف از دو درمانگاه به چهار درمانگاه مرکزی (ولایت)، درمانگاه قائم در هتل قائم، درمانگاه حضرت خدیجه(س) در پارکینگ طبقاتی و درمانگاه حضرت زهرا(س) در صحن حضرت فاطمه زهرا(س) افزایش یافت و خدمات سلامت در سه شیفت و ۲۴ ساعته به زائران ارائه می‌شود.

  وی با بیان اینکه در هر درمانگاه ۱۰ نفر از کادر درمانی فعال هستند، تصریح کرد: کادر درمانی شامل پزشکان عمومی، داخلی، اطفال، زنان، جراح، عمومی، پرستار، اورژانس و امور دارویی هستند، همچنین کارشناسان بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و مبارزه با بیماری ها نیز از هتل ها و آشپزخانه ها بازدید و بر بهداشت آن نظارت دارند.

  نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در نجف خاطرنشان کرد: با افزایش جمعیت زائران در نجف، تعداد مراجعان به درمانگاه های جمعیت هلال احمر افزایش یافته است و روز گذشته ۲ هزار و ۶۷۰ زائر در ۴ درمانگاه ویزیت شده و تحت درمان قرار گرفتند.

  به گفته وی، روزانه به طور متوسط ۲۰ نفر از مراجعه کنندگان به بستری موقت کمتر از ۶ ساعت نیاز دارند، همچنین بیمارانی که نیاز به دریافت خدمات تکمیلی و بستری داشته باشند به بیمارستان های طرف قرارداد جمعیت هلال احمر در نجف ارجاع می شوند.

  حجازی اذعان کرد: باتوجه به برپایی ۱۰ چادر بین راهی و افزایش درمانگاه های کربلا و نجف پوشش خدمات درمانی به زائران حسینی در حد قابل قبولی صورت گرفته است.

  وی با اشاره به اینکه اغلب مراجعات به دلیل سرماخوردگی زائران است، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به وبا مشاهده نشده است. حجازی یادآور شد: درمانگاه های موقت نجف تا زمان حضور زائران در عراق برپا خواهد بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار