رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • متأسفانه برخی از معلمان و مدیرانی با سوابق علمی و تجربی بالا، جای خود را به مهره‌های سیاسی وابسته به جریان خاص می‌دهند.

  به گزارش عصرساری به نقل از  بلاغ، مطابق آئین‌نامه‌ها و ضوابط اداری آموزش و پرورش جابه‌جایی و برکناری در سطح مدارس باید تا قبل از آغاز سال تحصیلی صورت گیرد، اما این برکناری آن هم در یکی از بزرگ‌ترین مدارس شهرستان اجرایی شد و مدیر باسابقه آموزش و پرورش در میانه سال تحصیلی بدون جایگاه سازمانی مجبور است، هر روز با حضور در آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری خود را معرفی کند.

  این اتفاقات در حالی به کرار در آموزش و پرورش مازندران رخ می‌دهد که مدیران استانی این اداره‌کل بارها بر طبل شایسته‌سالاری و صلاحیت علمی و تجربی کوبیدند اما در عمل طرح دیگری اجرایی شد.

  متأسفانه برخی از معلمان و مدیرانی با سوابق علمی و تجربی بالا، جای خود را به مهره‌های سیاسی وابسته به جریان خاص می‌دهند.

  مدیران آموزش و پرورش باید درنظر داشته باشند که پویایی آموزشی و فرهنگی در مدارس با دروری جستن از بازی‌های سیاسی حاصل می‌شود، چگونه می‌توان پست خطیر سرپرستی و مدیریت مدارس را در اختیار افراد کم‌تجربه و با توقع و ادعای بسیار قرار داد و انتظار رشد علمی و پژوهشی داشت.

  برخی از مدیران قطعاً بیش از اینکه دلسوز دانش‌آموزان باشند، وام‌دار جریان‌های سیاسی هستند که آنها را در این جایگاه نشانده است.

  انتظار می رود مدیران آموزش و پرورش استان از افراد برنامه‌محور، تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر با هر فکر و گرایشی حمایت و  یا این‌گونه تغییرات را در زمان مناسب‌تری اجرایی کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار