رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ زائری بدون روادید از مرز خارج نشده است، گفت: تعداد اندکی از هموطنان که ویزا تهیه نکرده بودند در مبادی مرزی توسط عوامل مرزبانی و همکاران انتظامی از خروجشان جلوگیری بعمل آمد.

  به گزارش عصرساري، سردار قاسم رضایی اظهار داشت: مرزبانی در راستای شرح وظایف و ماموریت‌های محوله در کنترل و برقراری نظم و امنیت در مرزهای کشور در خصوص آمادگی و ایجاد تسهیلات خدمات دهی به عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) که در کنگره عظیم اربعین شرکت کرده‌اند از مدت‌ها قبل با برگزاری نشست‌های مشترک مرزی با مرزبانان عراق نسبت به رفع مشکلات وتسهیل هرچه بهتر خروج هموطنان برنامه ریزی و اقداماتی را انجام داده است.

  وی افزود: تاکنون در جهت تسهیل و ارائه خدمات بهتر به زائران عتبات دو مرحله بطور مشترک در صدر هیئتی با مرزبان کشور عراق از مجموعه‌های زیر بنایی و تاسیسات مرزی در مبادی سه گانه، درآن کشور بازدید گردیده که در‌‌ همان محل‌ها نسبت به رفع مشکلات و ایجاد تسهیلات به عاشقان سالار شهیدان (ع) بحث و گفت‌و‌گو و تصمیم گیری شده است.

  فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به حضور شبانه روزی ماموران مرزبانی در کنار همکاران انتظامی در ارائه خدمات به زائران در سه مبادی مرزشلمچه، چزابه و مهران و با تاکید مجدد به هموطنان در همراه داشتن ویزا در حین خروج از کشور، عنوان کرد: با اقدامات و اطلاع رسانی گسترده و خوب رسانه‌ها، تمامی زائرانی که تاکنون به گذرهای مرزی مراجعه داشتند، همراه با ویزا بودند و تعداد اندکی که ویزا تهیه نکرده بودند از خروج آن‌ها توسط مرزبانی و همکاران انتظامی جلوگیری بعمل آمد.

  رضایی با اعلام خروج بیش 130هزار زائر در روز پنج شنبه پنجم آذرماه از مرز مهران و بیش از 80 هزار نفر از دو مبادی مرزی شلمچه و چزابه گفت: با نزدیک شدن به اربعین و ازدحام زائران در مرز، جهت رفاه حال عموم ونظم بخشی به تردد ازمبادی خروجی، با احداث سازه‌های فلزی نسبت به صف بندی جداگانه آقایان وبانوان اقدام گردیده است وطی درخواستی از مرزبان مقابل نیز در آن سوی مرز هم مدخل‌های صفوف بندی احداث شده است.

  وی از برنامه‌های این فرماندهی در ایام برگشت زائران به سمت کشور خبرداد وعنوان کرد: این فرماندهی با تدوین دو طرح خروج و طرح برگشت زوار به کشور، تمامی برنامه‌های خدمات دهی وماموریتی خودرا درایام اربعین به اجرا می‌گذارد.

  سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: مرزبانی در راستای اجرای طرح برگشت زواربه سمت کشوربنابه وظیفه قانونی با ایجاد گیتهای نظارت در سه مرز رسمی، از هموطنان بازرسی بعمل می‌آورد واز اقلام ممنوعه همراه آنان به داخل کشور جلوگیری بعمل می‌آید و توصیه اکید می‌گردد که هموطنان عزیز از همراه داشتن اقلام ممنوعه در حین ورود به کشور جدا خوداری کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار