رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • وزارت اقتصاد تایلند اعلام کرد که این کشور انتظار دارد پس از سفر هیأت تجاری تایلند به ایران ۲۰۰ هزار تن برنج به ایران صادر کند.

  به گزارش عصرساري، وزارت اقتصاد تایلند اعلام کرد: انتظار می‌رود پس از سفر هیأت تجاری این کشور به ایران ، تایلند ۲۰۰ هزار تن به کشورمان برنج صادر کند.

  سوویت مائه‌سینسه معاون وزارت اقتصاد تایلند اعلام کرد: مقامات ایران در دیدار با مقامات تجاری تایلندی و صادرکنندگان برنج این کشور از تمایل خود برای واردات ۲۰۰ هزار تن برنج از تایلند خبرداده‌اند.

  بنا به گفته این مقام تایلندی طی هفته جاری مقامات وزارت اقتصاد تایلند و نمایندگان ۵۳ شرکت خصوصی تایلندی از ایران دیدار کردند. این سفر با هدف تقویت همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور صورت گرفت.

  این مقام وزارت اقتصاد تایلند تأکید کرد: ایران سالانه ۳ میلیون تن برنج مصرف می‌کند و مقامات ایرانی تاکنون اعلام نکرده‌اند که تمایل به واردات کدام نوع برنج تایلندی دارند.

  سوویت تأکید کرد: دولت تایلند آماده است که مقامات ایرانی محصولات و کیفیت برنج این کشور را مورد ارزیابی قرار دهد.

  در حال حاضر برنج شکسته تایلندی با قیمت ۳۶۰ تا ۳۶۵ دلار در تن به صورت پایه قیمت‌گذاری شده است که برابر با کیلویی ۱۲۹۶ تومان می‌شود.

  بنا به گفته تجار برنج تایلند سفارش خرید برنج توسط ایران از این کشور می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت این محصول در بازارهای جهانی و داخلی جلوگیری کند.

  بنا به گفته یکی از این تجار که خواست نامش فاش نشود، شاید سفارش ایران قیمت را بالا نبرد اما به تثبیت قیمت منجر خواهد شد.

  پیشتر تایلند از صادرات یک میلیون تنی برنج به چین تا پایان سال خبر داده بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات



  آخرین اخبار