رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۸ جماد أول ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 24 January
 • کاراگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی بعد از دو ماه تلاش اطلاعاتی و پلیسی موفق به شناسایی اعضای باند سارق و زورگیر سابقه داری شدند که با همکاری دو زن اقدام به سرقت و زورگیری از شهروندان غرب پایتخت می کردند.

  به گزارش عصرساري، سوم مهر ماه ماموران کلانتری ۱۳۳ شهر زیبا در حین گشت زنی در خیابان نیرو به سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی رنگ دستور ایست داده ، در بررسی های بیشتر از راننده پراید و با توجه به عدم ارائه مدارک شناسایی سوابق خودرو بررسی و مشخص شد که خودرو پراید مذکور دارای سابقه سرقت در پونک – محدوده چهار دیواری است.

  پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی

  با توجه به توقیف خودروی مسروقه و کشف سلاح سرد از متهم ، پرونده مقدماتی با موضوع “زورگیری” تشکیل و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  شناسایی مجرم سابقه دار

  با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار غرب تهران که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف “سرقت همراه با آزار و اذیت” ، “ایراد ضرب و جرح عمدی” ، “تحصیل مال مسروقه”، “تخریب”، “اخلال در نظم و آرامش عمومی”، “درگیری با ماموران ” و… دستگیر و روانه زندان شده ، توسط کارآگاهان مورد شناسایی قرار گرفت .

  در ادامه تحقیقات و ارجاع یک پرونده زورگیری از کلانتری ۱۳۸ جنت آباد به پایگاه دوم آگاهی ، متهم توسط دو نفر مورد شناسایی قرار گرفت ؛ این دو نفر پس از شناسایی “امیر ” عنوان کردند : “متهم به همراه فرد دیگری ، با یک دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۶ نوک مدادی ، در محدوده بوستان تندرستی به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به زورگیری و سرقت گوشی های تلفن همراه ماکرد “.

  زورگیری از مسافران شهری با همکاری دو زن

  با توجه به کشف خودرو پراید مشکی مسروقه و در ادامه شناسایی متهم به عنوان سابق زورگیر توسط دو نفر از شهروندان ، بررسی ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت های به عنف توسط سرنشنیان یک دستگاه خودرو پراید مشکی مورد بررسی قرار گرفت که در ادامه تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه دوم آگاهی موفق به شناسایی متهم ( امیر) شدند .

  یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در خیابان آیت الله کاشانی منتظر تاکسی بودم که یک دستگاه پراید مشکی با سه نفر سرنشین بنده را به عنوان مسافر سوار ماشین کردند ؛ پس از طی مسافتی کوتاه ، ناگهان متهم به همراه سرنشین صندلی عقب مرا مورد ضرب و جرح قرار داده و اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ، ساعت مچی به ارزش تقریبی یک میلیون تومان و وجوه نقد همراهم کرده و پس از سرقت تمامی اموالم ، مرا از خودرو به بیرون پرتاب کرده و از محل متواری شدند.

  شناسایی اعضای گروه سارقان زورگیر

  با توجه به شناسایی متهم ( امیر) توسط تعدادی از شکات و مالباختگان که همگی آنها به شیوه های مختلف بویژه تحت عنوان مسافر مورد تهدید ، زورگیری و سرقت قرار گرفته و همچنین سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم خشن ، تحقیقات پلیسی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت ؛ متهم که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به سرکردگی گروه و جمع آوری اعضای گروه سارقان اعتراف و در ادامه تمامی اعضای باند بنام های علیرضا ، یوسف ، فرشاد ، جمال ، امیر حسین و همچنین دو خانم بنام های سمانه ( با اسم مستعار عسل ) و مریم ( با اسم مستعار میترا ) را به کارآگاهان معرفی کرد .

  دستگیری اعضای گروه

  با شناسایی تمامی اعضای گروه ، دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت ؛ در اولین مرحله ی دستگیری ، “یوسف ” با یک دستگاه خودرو پراید نقره ای مسروقه ۲۵ آبان ماه ، در خیابان نیرو دستگیر شد ؛ در ادامه ، “علیرضا ” نیز ساعاتی پس از دستگیری یوسف ، در منطقه جنت آباد جنوبی شناسایی و دستگیر شد .

  با شناسایی مخفیگاه سه عضو دیگر گروه سارقین در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در محدوده اتوبان شهید باکری ، “فرشاد ” ، “جمال ” ، “امیرحسین ” ، نیز به قاصله یک روز دستگیر شدند .

  در زمان دستگیری این سه متهم ، امیرحسین تلاش کرد تا با تهدید به خودکشی از طبقه چهارم و آویزان شدن از پنجره مانع از دستگیری خود توسط کارآگاهان شود که با واکنش سریع کارآگاهان دستگیر و بهمراه دو متهم دیگر به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد .

  در ادامه محل تردد دو متهمزن عضو باند ام های (سمانه و مریم) نیز در منطقه شناسایی و آن دو نفر نیز دستگیر در همان روز به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شدند .

  دهها فقره زورگیری با خودروهای مسروقه

  با دستگیری تمامی اعضای گروه و آغاز تحقیقات مشخص شد که “امیرحسین” با توجه به مهارت بالا در سرقت انواع خودروها بویژه پراید ابتدا اقدام به سرقت خودرو کرده و در ادامه ، سایر اعضای گروه به سرکردگی “امیر” که در تمامی سرقت ها حضور داشت در گروه های دو، سه و یا چهار نفره (۳ نفر مرد، ۲ نفر مرد به همراه یک خانم، ۳ نفر مرد به همراه یک خانم) با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری از مسافرین درون شهری می کردند.

  یکی از مالباختگان، پس از شناسایی متهمان گفت: “در میدان صنعت و به قصد رفتن به میدان صادقه ، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با سه سرنشین مرد و یک خانم شدم که سرنشین خانم در صندلی جلو نشسته بود ؛ هنوز مدت زیادی از سوار شدن به ماشین نگذشته بود که ناگهان دو سرنشین صندلی عقب با چاقو به من حمله ور شده و با تهدید اقدام به زورگیری تمامی اموال همراه از جمله گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون تومان کردند ؛ پس از سرقت نیز مرا در کنار اتوبان پیاده و از محل متواری شدند ” .

  سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق غرب و شمال غرب شهر تهران، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان که توسط متهمان مورد تهدید، ضرب و جرح ، زورگیری و سرقت قرار گرفته و سوابق متهمان به ویژه سرکرده گروه در ارتکاب جرایم مختلف بویژه جرایم خشن و به برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمان از سوی مقام قضائی صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی جدید پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در جنت آباد شمالی نرسیده به اتوبان آبشناسان مراجعه کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار