رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص دریافت مجوز ارشاد کتاب مجموعه ترانه‌های «پرنده‌های قفسی» گفت: اصولا بررسی کتاب در شورای کتاب وزارت ارشاد بر اساس محتوا صورت می‌گیرد یعنی وظیفه شورای کتاب بررسی محتوای کتاب است و می‌تواند در خصوص محتوا ممیزی بزند و عمدتا نگاه بر اثر است تا صاحب اثر.

  به گزارش عصرساري،حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در خصوص دریافت مجوز ارشاد کتاب مجموعه ترانه‌های «پرنده‌های قفسی» گفت: اصولا بررسی کتاب در شورای کتاب وزارت ارشاد بر اساس محتوا صورت می‌گیرد یعنی وظیفه شورای کتاب بررسی محتوای کتاب است و می‌تواند در خصوص محتوا ممیزی بزند و عمدتا نگاه بر اثر است تا صاحب اثر.

  وی افزود: این کتاب توسط ناشری درخواست چاپ شده بود که ناشری خوش‌نام و انقلابی بوده است و مجوز براساس اعتبار موقعیت ناشر و محتوا صادر شده است اما چون این کتاب در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ شده و این امر یک تخلف است بلافاصله ارشاد موضوع را پیگیری و اقدام به جمع‌آوری این کتاب کرد و ناشر را موظف به جلوگیری و پخش این کتاب کرده است.

  سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: موضوعی که اهمیت دارد برای شورای کتاب محتوای کتاب است نه صاحب اثر و در این کتاب هم بیشتر به محتوای آثار توجه شده تا صاحب اثر.

  نوش‌آبادی همچنین در ادامه صحبت‌هایش در خصوص سفر به ایتالیا برای نمایشگاه میلان گفت: اصل این موضوع زیر نظر وزارت صنعت و تجارت برگزار می‌شود که مسئولیت کمیته فرهنگی آن توسط وزارت ارشاد بود که وزارت ارشاد موسسه توسعه هنرهای معاصر را نماینده خود در این امر معرفی کرد. بنابراین سفرهایی که در این رابطه صورت گرفته است با اطلاع و برنامه بوده است و اگر سفرهای دیگر هم بوده که ارتباطی با موضوع ندارد بنده پاسخگو نیستم و خودشان باید پاسخگو باشند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار