رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
  • چهار شنبه 25 نوامبر 2015 - 15:46
  • کد خبر : 29989
  • تلنگر
  • چاپ خبر : فرانسه و یک اشتباه استراتژیک

  بعد از شناسایی هویت عاملان انفجارهای پاریس معلوم شد که برخی از آنها ملّیت اروپایی دارند. این موضوع نشان دهنده یک نکته بسیار مهم و غفلت دنیای غرب از یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که شاید تا کنون رهبران اروپایی به آن توجه نکرده‌اند. این اشتباه استراتژیک غرب ناشی از یک محاسبه نادرست نسبت به […]

  بعد از شناسایی هویت عاملان انفجارهای پاریس معلوم شد که برخی از آنها ملّیت اروپایی دارند. این موضوع نشان دهنده یک نکته بسیار مهم و غفلت دنیای غرب از یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که شاید تا کنون رهبران اروپایی به آن توجه نکرده‌اند.

  این اشتباه استراتژیک غرب ناشی از یک محاسبه نادرست نسبت به مواجهه با رشد اسلام گرایی و بازی در زمینی است که نهایتاً امنیت اروپا را در معرض تهدید قرار داده است که به‌طور خلاصه به کلیات آن اشاره می‌کنیم.

  در سالهای اخیر اروپایی‌ها سعی کردند برای جلوگیری از رشد اسلام در این کشورها مردم کشورهای خود را از اسلام بترسانند و برای رسیدن به این مقصود یک نسخه خشن و ترسناک از اسلام و مسلمین را با تبلیغات رسانه‌ای خود به مردم خود معرفی کردند که تحت عنوان اسلام هراسی شناخته می‌شود و صدها مقاله در مورد آن به رشته تحریر درآمده است.

  در همین راستا صدها فیلم و سریال و بسته‌های تبلیغی شامل طرح‌های گرافیکی, کاریکاتور و گزارش‌های دور از واقعیت با محوریت اسلام هراسی ساخته شد که خوانندگان محترم به‌اندازه کافی با آن آشنایی دارند. انتظار آنها از این تبلیغات مسموم این بود که مردم از اسلام رویگردان شده و رشد اسلام گرایی متوقف می‌شود و متأسفانه تا حد زیادی نیز این تبلیغات مؤثر واقع شد و مقداری از شدت رشد اسلام گرایی در اروپا کاسته شد ولی عملاً اتفاق دیگری نیز کنار این تبلیغات مسموم شکل گرفت و آن هم پیوستن جانیان و آدمکشان به این اسلام تقلبی بود که دستگاه تبلیغاتی غرب معرفی کرده بود.

  به‌عبارت ساده‌تر کسانی که به‌دلایل روانشناختی و تربیتی تشنه خونریزی و آدمکشی بودند با ظهور داعش با معرفی این اسلام دروغین که سراسر خشونت و سبعیت بود تعداد زیادی از این انسان‌های شرور و جانیان بالفطره که محیط مناسبی برای فعالیت و شکوفایی استعداد نداشتند به این گروه‌های تکفیری پیوستند و در این گروه‌های تروریستی سازمان‌دهی شدند.

  به این ترتیب جنایتکارانی که تا دیروز بابت هر فقره آدمکشی تحت پیگرد قانونی قرار می‌گرفتند و هیچ سازمانی مدافع حقوق این افراد نبود هم اکنون یک مأوا و پناهگاه برای خود پیدا کردند که این پناهگاه علاوه بر زمینه سازی و فراهم کردن ملزومات, محیط ارتکاب جنایت را برای آنان فراهم کرد و آنها توانستند در کشورهای سوریه, عراق و دیگر کشورهای غرب آسیا انواع و اقسام جنایت‌های غیرانسانی را مرتکب شوند و بابت این آدمکشی ماهیانه حقوق قابل توجهی نیز دریافت کنند.

  البته در این بین آموزشهای ایدئولوژیک, شستشوی مغزی گروه‌های تکفیری و بدعت‌های شومی نظیر جهاد نکاح نیز تکمیل کننده این سناریوی کثیف بود که توسط سرویس‌های اطلاعاتی موساد و سیا طراحی و اجرا شد.

  با انتشار فایل‌های ویدئویی جزئیات جنایت‌های گروه‌های تکفیری در سوریه و عراق حرکت شهروندان علاقمند به این گروه‌ها از کشورهای مختلف اروپایی آغاز شد و شاید اگر همان موقع رهبران اروپایی به‌جای برخورد دوگانه با پدیده تروریسم به فکر بازگشت این شهروندان بودند امروز شاهد اتفاقاتی نظیر آنچه در پاریس رخ داد، نبودیم.

  بنابراین تنها راهی که می‌تواند مانع از پیوستن جوانان خشونت‌طلب اروپایی به داعش و گروه‌های تکفیری شود این است که در گام نخست دست از تبلیغات دروغین علیه اسلام و مسلمین بردارند و در گام بعدی اجازه دهند ملتها با نسخه اصلی اسلام نیز آشنا شوند. بدون تردید نسخه اصیل اسلام که دین رحمت و سراسر لطف الهی است هیچ جذابیتی برای جانیان و آدمکشان ندارد و البته به‌طور طبیعی گرایش مردم به این نسخه اصیل چندین برابر می‌شود.

  به‌عبارت ساده‌تر اروپا باید یکی از این دو راه را دیر یا زود انتخاب کند؛

  گزینه اول ادامه اسلام هراسی و تبلیغات وارونه که نتیجه آن جذب جانیان و آدمکشان به گروه‌های تکفیری و در نتیجه تکرار اتفاقاتی نظیر انفجارهای پاریس و ترکیه است.

  گزینه دوم اعتراف به خطاهای تبلیغاتی گذشته و معرفی اسلام واقعی که نتیجه آن توقف پیوستن خشونت طلبان به گروه‌های تکفیری است. البته به‌طور طبیعی اگر اسلام واقعی به ملتها معرفی شود رشد اسلام گرایی بین مردم اروپا را به‌دنبال خواهد داشت چرا که اسلام حقیقی به خودی خود پیام‌آور صلح و دوستی بین ملتهاست.

  شایان ذکر است درون‌مایه و محتوای واقعی اسلام از چنان جذابیتی برخوردار است که بعد ارائه آن توسط رسول گرامی اسلام(ص) در شبه‌جزیره عربستان و در شرایطی که نه اینترنت بود و نه انواع و اقسام تکنولوژی‌های ارتباطی در یک بازه زمانی کوتاه کل شبه‌جزیره عربستان این دعوت را اجابت کرد و به‌سرعت این دین الهی جهان را فراگرفت.

  منطقی به نظر می‌رسد که رهبران اروپایی برای حفظ جان شهروندان خود و برای تأمین امنیت اروپا چاره‌ای جز انتخاب گزینه دوم یعنی معرفی اسلام واقعی ندارند اگرچه نفوذ لابی‌های صهیونیستی و دشمنی دیرینه آنها با اسلام چنین اجازه‌ای را به رهبران اروپایی نخواهد داد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار