رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • مراسم آیین تکریم مقام کتاب‌داران و ترویج گفتمان کتابخوانی در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار برگزار شد.

  به گزارش عصرساري،مراسم آیین تکریم مقام کتاب‌داران و ترویج گفتمان کتابخوانی با حضور مسئولان و کتاب‌داران جویبار در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

  خسرو طالبی معاون فرمانداری شهرستان جویبار در این مراسم با بیان اینکه اگر خواهان فرهنگ و ارتقاء کشور در تمام زمینه‌ها باشیم باید با کتاب آشتی کنیم، اظهار داشت: در آموزه‌های دینی اولین آیه که بر پیامبر خدا نازل شد با کلمه “اقراء” آغاز شد، که این امر نشان از اهمیت مطالعه و کتاب است.

  وی با اشاره به اینکه در زمینه مطالعه باید در انتخاب کتاب نیز دقت شود، افزود: اگر کتاب اهمیت دارد باید جلسات کتاب‌خوانی نیز شکیل‌تر و با عظمت‌تر در کشور برگزار شود.

  طالبی به عدم استقبال مردم از کتاب‌خوانی اشاره کرد و اظهار کرد: متاسفانه در این زمینه آسیب شناسی خوبی صورت نگرفته و تبلیغات نیز در زمینه کتاب‌خوانی در کشور و استان بسیار ضعیف بوده است.

  معاون فرماندار جویبار در پایان با بیان اینکه پیشرفت کشور در بعد از انقلاب در تعداد دانشگاه‌ها و دانشجویان قابل تأمل بوده است، خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار نیز در این مراسم با بیان اینکه برنامه‌های هفته کتاب همزمان با سراسر کشور در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در طول سال برنامه‌های متنوعی به منظور ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سطح جامعه انجام می‌شود.

  صادق زارعی با اشاره به اینکه اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی بر کسی پوشیده نیست، افزود: اهدای کتاب به ادارات و مدرسه ها، به صدا در آمدن زنگ نمادین کتاب‌خوانی، دیدار و بازدید از کتاب‌خانه‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب و جشن ویژه کودکان از مهمترین برنامه های هفته کتاب جویبار بوده است.

  در ادامه نیز رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جویبار با ارئه گزارش از فعالیت‌های این اداره به بیان وضعیت کتاب‌خانه‌های عمومی شهرستان پرداخت و از فعال بودن سه کتابخانه با بیش از ٤٠ هزار جلد کتاب در شهرستان جویبار خبر داد.

  لازم به ذکر است که در پایان برنامه ازکتاب‌خوانان برگزیده، شامل ٨ کتاب‌خوان نمونه کتابخانه‌های عمومی در چهار گروه سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال، دو خانواده نمونه عضو کتابخانه، سه دبیر نمونه و عضو فعال کتابخانه عمومی، یک بازنشسته نمونه و عضو فعال کتابخانه، یک اهداء کننده نمونه و برتر کتاب به کتابخانه عمومی و همچنین از یک نویسنده و عضو نمونه کتابخانه عمومی شهرستان جویبار تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار