رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 24 May
 • گفته می شود که نیروهای نظامی، قابلیت های اسپات را برای گذشتن از زمین های ناهموار همانند تپه، جنگل و حتی بخش هایی از شهر مورد آزمایش قرار داده اند.

  به گزارش عصرساري،رباتی به نام «اسپات» که به دست شرکت «بوستون دینامیکس» ساخته شده در پیکر یک سگ طراحی شده و حدود یک سال پیش معرفی شد و سپس خبر رسید که در صورت ضربه وارد شدن به اندامش، می تواند تعادل خودش را حفظ کند.

  سگ رباتیک گوگل در اختیار نظامیان

  اکنون خبر می رسد که شرکت یاد شده، «اسپات» را در ماه سپتامبر یک هفته به نیروهای نظامی سپرده تا به او آموزش هایی داده و از آن استفاده نمایند.

  گفته می شود که نیروهای نظامی، قابلیت های اسپات را برای گذشتن از زمین های ناهموار همانند تپه، جنگل و حتی بخش هایی از شهر مورد آزمایش قرار داده اند. نحوه کنترل کردن این سگ رباتیک هم به این صورت بوده که از فاصله ای ۵۰۰ متری توسط یک لپ تاپ و یک دسته کنترلر مورد هدایت قرار گرفته است. نیروهای نظامی خبر می دهند که کنترل «اسپات» به حدی ساده بوده که حتی یک کودک ۴ ساله هم قادر به انجام آن است.

  خبر می رسد که در هنگام آموزش ها، نیروهای نظامی به اسپات یاد داده اند که در هنگام رسیدن به یک نقطه، ابتدا صبر کرده و به خوبی اطراف خود را مورد بررسی قرار داده و سپس وارد نقطه ای دیگر شود. به نظر می رسد این آزمایشات و آموزش ها صورت گرفته اند تا مشخص گردد که آیا در آینده نیروهای نظامی قادر به استفاده از این سگ رباتیک هستند یا خیر. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۳، شرکت بوستون دینامیکس از سوی گوگل خریداری شد و اکنون از زیر مجموعه های آلفابت به شمار می رود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار