رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 9 December
 • امیر غفارمنش در اردیبهشت ماه سال 1347 در تهران متولد شد. وی در آثار بسیاری چون «ساعت خوش»، «قصه‌های شبانه»، «همسایه‌ها»، «دنیای شیرین»، «آدم‌ آهنی»، «اختاپوس» و … نقش‌آفرینی کرده است.

  به گزارش عصرساري،

  امیر غفار منش
  سین: یک بیوگرافی مختصر از خودتان بگویید؟
  جیم: من امیر غفارمنش هستم. متولد 6 اردیبهشت 1347 در تهران. در کودکی به دلیل اینکه چشم چپم انحراف داشت و بچه‌های دیگر «چپول» صدایم می‌کردند، خیلی گوشه‌گیر بودم. بچه محله نواب تهران هستم و بچه پایین شهرم.
  سین: تفریح و بازی شما در کودکی؟ 
  جیم: در 8-9 سالگی به استادیوم فوتبال می‌رفتم و بازی‌ها را تماشا می‌کردم. همیشه در کوچه و محله‌مان فوتبال بازی می‌کردم.

  سین: کارتون‌های مورد علاقه‌ شما در کودکی چه بود؟

  جیم: «تنسی تاکسیدو» را نگاه می‌کردم. «اورل و هاردی» و «هاکل برفین» را هم خیلی دوست داشتم و شیفته سیاه بازی‌های  سعدی افشار و حسین یوسفی بودم. برنامه‌های طنز تلویزیون مثل «آقای مربوطه» و … را هم دنبال می‌کردم.

  سین: فکر می‌کردید روزی بازیگر شوید؟

  جیم: نه هیچ وقت فکر نمی‌کردم بازیگر شوم. خیلی دوست داشتم فوتبالیست شوم، موسیقی و نقاشی هم کار می‌کردم.

  سین: طرفدار چه تیم فوتبالی هستید؟

  جیم: استقلال. عاشق تیم استقلال در دهه 60 بودم. تیم استقلال در آن موقع خیلی رویایی بود. با بازیکنانی مثل ناصر حجازی، اصغر حاجیلو، احمد حیدرخان، غلامرضا برهانی و …

  سین: در دوران مدرسه کدام درس‌ها را دوست نداشتید؟

  جیم: درس‌هایی مثل ریاضی، عربی، جغرافیا و … را دوست نداشتم. با اینکه ریاضی‌ام خوب بود اما علاقهَ‌ای به این درس نداشتم، عاشق ورزش و هنر بودم. به نظر من آموزش و پرورش باید ابتدا استعداد‌های بچه‌ها را تشخیص دهد و سپس بر اساس استعداد‌ها درس‌های لازم را آموزش دهند.

  سین: با امیر غفارمنش، بازیگر و دیگ یک جمله بسازید؟

  جیم: می‌تونم بگم، «بازیگر امیر غفارمنش سر دیگ چی کار می‌کنه»، یا اینکه «هنر بازیگری هم به پختگی نیاز دارد، امیر غفارمنش معتقد است یک بازیگر هم مثل آبگوشت و هر غذای  دیگری باید در دیگ خوب بپزد و جا بیفتد».

  سین: دوستان صمیمی شما در این عرصه چه کسانی هستند؟
  جیم: رامین ناصر نصیر و سعید آقاخانی از دوستان صمیمی من در این عرصه هستند، آرش یکتا که قهرمان رالی بود و فوت کرد، نیز از دوستان صمیمی من بود.

  سین: ویژگی بارز شخصیتی سعید آقاخانی چیست؟

  جیم: سعید آقاخانی اهل شعار نیست و به اعتقاداتش عمل می‌کند، قلب و زبانش یکی است و هیچ وقت با او احساس تنهایی نمی‌کنی.

  سین: اگر به گذشته بر می‌گشتید، باز هم بازیگر می‌شدید؟

  جیم: بله، دوباره بازیگری را انتخاب می‌کردم و بیشتر برای آن زمان می‌گذاشتم. پدر من فیلمساز بود و هیچ وقت دوست نداشت من بازیگر شوم. می‌گفت «چشم تو انحراف دارد و در این عرصه موفق نمی‌شوی»، اما من تمام تلاشم را کردم و به این مسیر ادامه دادم. زیبایی در این عرصه 5-10 درصد مؤثر است و موفقیت در بازیگری نیازمند تلاش و کوشش است. نمی‌گویم من سوپراستار هستم اما تلاشم را در این عرصه کردم.

  سین: در حال حاضر مشغول کاری هستید؟

  جیم: مشغول یک فیلم سینمایی در اصفهان هستم که انساءالله به توافق برسیم، کار را شروع می‌کنیم.

  سین: توصیه شما به علاقه‌مندان بازیگری چیست؟

  جیم: درس بخوانند و حرفه بازیگری را کلاسیک یاد بگیرند. چون حضور غریزی در این عرصه خوب نیست. در نسل بعد از ما بازیگر جوان، خوب و موفق کم داریم، در بازیگری فقط چهره خوب ملاک نیست بلکه باید بیان خوب نیز داشت.

  سین: کلام پایانی شما؟

  جیم: از همه کسانی که این مطلب را می‌خوانند و لحظاتی احساس خوب و خوشی را با من داشتند، می‌خواهم که برای من دعا کنند چون به انرژی دعا خیلی اعتقاد دارم. من هم برای آن‌ها دعا می‌کنم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار