رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • رخشان بنی‌اعتماد در مراسم رونمایی از مجموعه‌ فیلم‌های مستند «کارستان» گفت: قصد داشتم به هریک از کارآفرینان نه به عنوان قهرمان بلکه به عنوان نمادی برای اینکه می‌توان به گونه دیگری هم فعالیت کرد، بپردازم.

  به گزارش عصرساري،

  بنی‌اعتماد: مخاطبان مجموعه‌ فیلم‌های مستند «کارستان» تمام جامعه هستند
  این کارگردان سینمای ایران در مراسمی که شامگاه گذشته 30 آبان ماه به همت بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان برگزار شد،ابتدا درباره سابقه همکاری‌اش با این بنیاد گفت: سابقه آشنایی من با بنیاد به آشنایی‌ام با خانم فیروزه صابر در 30 سال پیش برمی‌گردد. ایده ساخت مجموعه‌ای درباره کارآفرینان فکر تازه‌ای نیست و هشت سال پیش به طور جدی روی این قضیه متمرکز شدم و با گذر زمان و به تعویق‌افتادن تولید فیلم به دلیل مشکلاتی که برای ساخت فیلم مستند وجود دارد دلایل و انگیزه من برای این کار بیشتر شد.
  این فیلمساز ادامه داد: در شرایطی که امکانات و فرصت‌های شغلی جامعه گاه به طور عادلانه تقسیم نمی‌شود، ممکن است تصور جوانان از آینده مبتنی بر دسترسی به رانت و به دست آوردن موقعیت‌های خاص باشد. گرچه بخشی از این قضیه واقعیت دارد اما این همه واقعیت نیست. آنچه من روی آن تاکید دارم و فکر می‌کنم جوانان باید نسبت به آن حساس باشند این است که حتی در این شرایط سخت کسانی وجود دارند که برخلاف ذهنیت جاافتاده برای جوانان عمل می‌کنند.
  بنی‌اعتماد درباره ضرورت پرداختن به فعالیت کارآفرینان در یک مجموعه مستند اظهار کرد: به نظرم کنار همه کارهایی که در کارنامه کاری‌ام داشتم به دلیل حساسیتی که در نمایش واقعیت‌های جامعه دارم، لازم بود که روی این موضوع هم کار کنم و به هریک از کارآفرینان نه به عنوان قهرمان بلکه به عنوان نمادی برای اینکه می‌توان به گونه دیگری هم فعالیت کرد، بپردازم.
  وی درباره وضع فعلی این مجموعه توضیح داد: از دو سال پیش به همت مجتبی میرطهماسب و با کمک بنیاد توسعه کارآفرینی به طور متمرکز روی این پروژه کار کردیم و خوشبختانه امروز پنج فیلم از این مجموعه در حال تولید است و 12 فیلم دیگر نیز در فاز دوم پروژه ساخته خواهند شد. به نظر من مخاطبان این فیلم تمام جامعه هستند که نیاز به دیدن الگوهایی دارند که هیچ وقت به طور مستقیم با آن‌ها مواجه نشده‌اند.
  به گزارش ایسنا، در این مراسم شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و فیروزه صابر مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی هم سخنانی را مطرح کردند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار