رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • بیست و سومین آئین بزرگداشت و تکریم کتابدارن و ترویج گفتمان کتابخانی در استان مازندران برگزار شد.

  به گزارش عصرساری، این مراسم بعد از قرائت قرآن با نوایه دمامه ادامه پیدا کرد و مجری سید جواد هاشمی با ذکر امام رضا (ع) کار خود را آغاز کرد.

  IMG_6841

  اولین سخنران این مراسم مدیر جوان نهاد کتابخانه‌های استان مرتضی عمرانی معرفی شد و وی پشت سن حاضر شد.

  عمرانی ضمن خیر مقدم از مشکلات کتابداران استان گفت و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید یکی از نهادها و سازمان‌هایی که نگاه ویژه‌ایی به آن شد، کتابخانه‌ها بود.

  وی از همایش تکریم کتابخوانی کشور و گفت و اذعان کرد: نوبخت سخنگو دولت در این مراسم قول‌های مناسبی جهت رفع هر چه سریعتر مشکل معیشتی و مزایای کتابداران کشور داد.

  IMG_6838

  مدیر کتابخانه‌های مازندران با بر شمردن برنامه‌های شاخص هفته تکریم کتابخوانی، گفت: 306برنامه در هفته گذشته در سطح استان برگزار شد.

  عمرانی با اشاره به کار سخت همکاران خود در نهاد کتابخانه‌های استان خاطر نشان کرد: رسالت خطیری بر عهده ماست و باید شان و منزلت کتابدار حفظ شود.

  محبوب مدیر کل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دیگر سخنران این همایش بود و گفت: هدف اصلی نهاد بهبود وضعیت حقوقی و معیشت کارمندان است.

  وی با اشاره به بالا بردن سطح کیفی و آموزشی کتابداران، اظهار کرد: در آموزش‌های تخصصی سال گذشته 1000 کتابدار در دوره‌های آموزشی شرکت کردند.

  IMG_6849

  این مراسم با اجرای گرم سید جواد هاشمی کار خود را ادامه داد و استاندار مازندران سخنران بعدی به پشت تریبون آمد و از اهمیت مطالعه برای آینده کشور گفت.

  ربیع فلاح جلودار با اشاره به آغاز هفته بسیج، گفت: بسیج یادآور ایثار و شهادت و از خود گذشتی است.

  وی در ادامه گفت: اقتدار امروز نظام مرهون حاکم بودن تفکر بسیجی است.

  فلاح بسیج را عنصر همیشه پیروز روزهای سخت دانست و خاطر نشان کرد: امروز در عرصه اقتصادی هم با ورود بسیج پیروزیهای متعددی حاصل شد.

  استاندار مازندران با تبریک هفته کتابخوانی، بیان کرد: وقتی هفته‌ایی به تکریم کتابخوانی نامگذاری می‌شود همه نهاد‌ها، دستگاه‎‌‌ها و سازمان‌ها باید رسانه‌ایی برای ترویج این فرهنگ شوند.

  IMG_6882

  وی با بیان اینکه کتاب باید در سبد خانوار قرار گیرد، افزود: تمام کسانی که جایگاه رفیع در فرهنگ، ادب و علم پیدا کردند از مطاله و کتابخوانی به جایگاه خود رسیدند.

  از نکات قابل توجه این همایش حضور پررنگ مسئولان همشهری با مدیر جوان کتابخانه‌های عمومی استان و فقدان مدیران شهرستان ساری در این همایش بود.

  IMG_6852

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار