رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • شب آواز ایرانی با تلاوت قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. ابتدای مراسم سیاوش شکوریان به همراه نوازنده نی عرفان شهرابیان به روی صحنه آمد و دقایقی مخاطبان را با طنین آواز همراه کرد. سپس بهروز افشار و ساسان بادگیر که با اوج گیری خود سالن را به سکوت وا داشته بودند حضور پیدا کردند. مجری برنامه با غزلی از معینی کرمانشاهی یاد وی را گرامی داشت و صابر نظرگاهی، مهدی نظری، علی سعیدی، محمد سعیدی به ترتیب به اجرا پرداختند. سپس استاد بیگی در وصف آلبوم «نیستان» گفت: داوود برزیده تقریبا بیست سال پیش در حوزه هنری در زمینه تولید فعالیت می کرد و آثار زیادی را تقدیم صدا و سیما کرده و به خاطر اخلاقش در حوزه مذهبی کارکرده، تاکنون اثرات قدیمی رادر این آلبوم تنظیم کرده و نواهای بعد از انقلاب را هم در کنار همین آواهای قدیمی جای داده یکی از ویژگی های این آلبوم که در سایر نوحه های بعد از انقلاب کمتر دیده شده حضور نوازندگان با چند سازبوده که در این آلبوم سعی شده هر یک از نوازندگان تنها ساز مخصوص به خود را بنوازند و در جایگاه خود باشند. وی ادامه داد: امیدوارم که اهالی موسیقی همانند افرای چون جواد معروفی که در حوزه مذهبی به خوبی فعالیت کرده اند بتوانند هوشمندانه تر عمل کنند و هیهات و گروه های موسیقی با دانشگاه ها پیوند بیشتری داشته باشند و اهداف بعد از انقلاب مان که پیوند مذهب و دانش بوده را بتوانیم به خوبی اجرا کنیم. فاضل نظری، داوود ورزیده و استاد منصوری برای رونمایی به روی صحنه آمدند و به صورت نمادین از پنجره ای که بر روی سن طراحی شده بود آلبوم ها را برداشتند و یکایک در دستان خود قرار دادند. در نهایت گروه موسیقی دیگری بر روی صحنه آمد تا شب آواز ایرانی را به پایان برساند.

  نمایشگاه گروهی آبرنگ در نگارخانه بهزاد فرصت مناسبی برای دل سپردن به دنیای آبرنگ است.

  به گزارش عصرساري،خوشبختانه این روزها هر گوشه شهر را که نگاه کنی مراکز فرهنگی و هنری فعالی را میبینی که محل رفت و آمد علاقمندان به هنر هستند.

  نگارخانه ها و گالری های کوچک و بزرگ یکی از همین مراکز است که به واسطه برپایی نمایشگاه هایی با مدیاهای مختلف پاتوق فرهنگی مناسبی است برای ارتباط با هنرمندان و تعامل بیشتر با آنان که در وادی هنر فعالیت های جدی و تخصصی دارند.

  نمایشگاه های عکس،مجسمه،طراحی،پوستر،چاپ دستی،نقاشی و هزاران هنر دیگر بهانه ای میشود برای گرد هم آمدن اهالی هنر تا ساعتی را در کنار هم به صحبت از فعالیت های اخیرشان بپردازند و با مردمی که حتی نگاهی تخصصی به این رشته ندارند به گفتگو بپردازند.

  نگارخانه بهزاد هم در آغازین روز هفته مثل همیشه میزبان نمایشگاه دیگری بود از جنس آب و رنگ.
  *رنگ دگر
  در آخرین روز از آبان ماه نگارخانه کمال الدین بهزاد واقع در بلوار کشاورز نبش 16 متری آذر تابلوهای رنگارنگ آبرنگ را به دیوار خود آویخته بود و مامنی گشته بود برای علاقمندان به این تکنیک پرطرفدار نقاشی.
  در این نمایشگاه هنرجویان احمد مقدسی، هنرمند نقاش به ارایه آثار پرداخته اند و هرکدام دو اثر را در این مجموعه عرضه کرده اند.
  برخی از خالقان اثر این نمایشگاه سالهاست که در محضر احمد مقدسی تعلیم دیده اند و بعضی دیگر چند ماهی است که در این زمینه کار میکنند و به تازگی فعالیتشان را در باب هنر آغاز نموده اند.
  علاوه بر آبرنگ بعضی از تابلوها با تکنیک میکس مدیا کار شده اند و جلوه دیگری به نمایشگاه بخشیده اند.
  استفاده از رنگ های گرم و سرد،تیره و روشن از دیگر ویژگی های نمایشگاه است که مخاطب را در چارچوبی خاص محدود نمیکند و فضایی سرشار از رنگ های متنوع را پیش چشمان وی می گشآید.
  هم چنین تماشای موضوع های مختلف و انتخاب سوژه های گوناگون نشان از آزادی عمل افراد در ارایه آثارشان برای این نمایشگاه دارد.
  با توجه به استقبال خیلی خوب از نمایشگاه در روز افتتاحییه و حضور هنرمندان و مردم در نگارخانه کمال الدین بهزاد  فضای خوبی برای تعامل بیشتر هنردوستان فراهم آمده است که می توان با بازدید ازنمایشگاه در روزهای آتی از این فرصت مناسب بهره جست.
  گفتنی است این نمایشگاه تا 5 آذر میزبان علاقمندان به هنر است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار