رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • اگر والدین تا چند دقیقه احساسات خود را کنار گذاشته و به طور واقعی درباره فرزند خود فکر کنند، قطعا مشکلات واقعی آنها را شناسایی می‌کنند.

  به گزارش عصرساري،مریم اقصلی، روانشناس بالینی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به این که هیچ کودکی نمی‌خواهد دبی دقت باشد اظهار کرد: معمولا  دلایل پنهانی برای رفتار هر کودک وجود دارند که اگر والدین بتوانند تا چند دقیقه احساسات خود را کنار گذاشته و به طور واقعی درباره فرزند خود فکر کنند، مشکلات واقعی او را نیز شناسایی می‌کنند.

  وی تصریح کرد: گاهی اوقات، کودکی که به نظر بی دقت می‌آید در واقع سر به هوا است زیرا هماهنگی بدنی در بعضی کودکان کندتر از دیگران صورت می‌گیرد که به دلیل بی نظمی در آنهاست نه بی دقتی.
  اقصلی با بیان این که برخی از فعالیت‌های جسمی می‌تواند به بلوغ جسمی کودکان بی نظم یا سر به هوا کمک کند افزود: این کودکان با شرکت در کلاس‌های ژیمناستیک، ورزش‌های رزمی و دیگر فعالیت‌های جسمی به بلوغ جسمی و تمرکز ذهنی می‌رسند.
  وی ادامه داد: بهتر است والدین برای این گونه کودکان یک تقویم دیواری بزرگ و دفترچه یادداشت بخرند و به فرزند خود در نوشتن تمامی فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایش کمک کنند تا فهرست .کارهای روزانه خود را در دفترچه یادداشت کند.
  اقصلی در خصوص این که ممکن است کارهای زیادی بر عهده فرزند باشد افزود: به طور مثال کارهای خانه و … که انجامشان بر عهده اوست و با این همه مسئولیت به صورتی عمل می‌کند که از دید والدین بی دقت به نظر می‌رسد.
  این روانشناس در پایان گفت: اگر چنین مسئله درباره فرزندتان صدق می‌کند، زندگی‌اش را ساده تر کنید تا بتواند دنیایش را تحت کنترل بگیرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار