رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تا صبح امروز برای بیش از 600 هزار نفر برای سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی روادید صادر شده است.

  به گزارش عصرساري،دین پرست قائم مقام وزیر کشور در امور بین الملل و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی در پایان چهارمین جلسه این ستاد که صبح امروز با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، گفت : تاکنون یک میلیون و 250 هزار نفر در سامانه ستاد مرکزی اربعین حسینی (سماح) ثبت نام کرده‌اند.

  وی ادامه داد: تا امروز 870 هزار نفر از زائرین، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کرده‌اند.
  دین پرست با اعلام اینکه آخرین مهلت ثبت نام در سامانه سماح روز سه شنبه سوم آذرماه و تکمیل و ارائه مدارک مورد نیاز تا روز پنجشبه 5/ 9/ 94 خواهد بود افزود: مقرر شد با پیگیری وزارت امور خارجه و در هماهنگی با سفارت عراق در تهران، تا نهم آذر برای متقاضیان سفر به عتبات عالیات، در 15 دفتر تعیین شده روادید ( ویزا ) صادر شود.
  سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: در روزهای اخیر تعداد 161 هزار و 368 زائر حرم حسینی از طریق مرزهای سه گانه مهران، شلمچه و چزابه از کشور خارج شده اند که نسبت به ایام قمری سال قبل از رشد سه و نیم برابری حکایت دارد و نشان دهنده مدیریت خوب مردم برای خروج تدریجی از کشور است.
  قائم مقام وزیر کشور در امور بین الملل و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اعلام اینکه در هشت روز اول ماه صفر، تعداد 192 هزار و 626 جلد گذرنامه جدید برای افراد صادر شده است، افزود: در توافقی که با مقامات عراقی صورت گرفته است مقرر شد اتباع خارجی دارای مدارک قانونی صرفاً از طریق مرز شلمچه از کشور خارج گردند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار