رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • تیم استقلال 16 روز بعد از آنکه در جام حذفی موفق شد فولاد خوزستان را شکست دهد، این بار پرویز مظلومی در لیگ برتر دوباره مچ دراگان اسکوچیچ را خواباند.

  به گزارش عصرساري،

  استقلال و فولاد خوزستان

  بعد از شکست 2 – صفر فولاد مقابل استقلال جو عجیبی بر ورزشگاه غدیر شهر اهواز حاکم شد. ابتدا تماشاگران صندلی ها را شکستند و بر روی سکوها آتش روشن کردند و از طرف دیگر، هواداران ناراضی فولاد به شکلی عجیب با پرتاب سنگ به سمت ماموران نیروی انتظامی آنها را مورد حمله قرار داده و جو عجیب و ناامنی را در ورزشگاه حاکم کردند. سپس در حالی که رسانه های مختلف برای مصاحبه با مربیان و بازیکنان خود را آماده می کردند، به یکباره هواداران ناراضی فولاد به سالن کنفرانس و میکسدزون ورزشگاه حمله کرده و علاوه بر شکستن شیشه و صندلی ها، جو عجیبی به وجود آوردند.

  استقلال در شرایطی راهی اهواز شد که امید ابراهیمی و میثم مجیدی را به دلیل سه اخطاره بودن درا ختیار نداشت و خسرو حیدری هم به علت خستگی ناشی از سفرهای طولانی با تیم ملی در تهران ماند و به اهواز نرفت. در عین حال، مظلومی تغییراتی را در ترکیب تیم خود ایجاد کرد و نفراتی چون آرش برهانی، بهنام برزای و محمدرضا خرسندنیا را از ابتدا در ترکیب این تیم قرار داده بود. این اولین بازی استقلال بعد از دربی بود. دیداری که نمایش شاگردان مظلومی در آن با انتقادات زیادی همراه شد و خیلی ها مظلومی را به ارائه یک بازی دفاعی متهم کردند.

  دیروز مظلومی، تیمش را در شرایطی به میدان فرستاد که حتی مساوی دراهواز هم نتیجه بدی نبود و هیچ کس مظلومی و شاگردانش را بابت توقف احتمالی در خانه فولاد سرزنش نمی کرد. اما استقلال که برای پس گرفتن صدرنشینی از همنام خود هر سه امتیاز را می خواست، ثابت کرد که در بازی های خارج از خانه خطرناک تر از نبردهای خانگی است و این حقیقت دیروز هم در اهواز به چشم آمد.
  دیروز از پیروزی مهمتر ، برای استقلال، گل نخوردن بود. البته استقلال قطعا، بدون ایراد نیست و اشکالاتی در نوع بازی این تیم به خصوص در بخش حفظ توپ وجود دارد. اما فعلاً آنچه اهمیت دارد، عطش پیروز شدن این تیم است.

  فولاد اگر چه بازی را خوب شروع کرد و همپای استقلالی ها دوید، ولی در نیمه دوم این آبی پوشان تهرانی بودند که با یک حمله برق آسا دفاع فولاد را به هم ریختند تا با ضربه دقیق جابر انصاری- که این روزها برای استقلال خوب گل می زند- کار را تمام کند. در حالی که فولاد برای جبران گل خورده، سخت خود را به آب و آتش می زد، در دقیقه 88 پروپیچ، یار تعویضی استقلال روی یک ضدحمله گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

  این گل در شرایطی به ثبت رسید که کلی جنجال کنار زمین به راه انداخت. در این صحنه ، ساسان انصاری قصد داشت توپ را از روزبه چشمی رد کند که این بازیکن با دست بازیکن فولاد را نقش بر زمین کرد. در همین لحظات اسکوچیچ کنار زمین داد و بیداد می کرد که چرا داور خطا نگرفته. همان توپ رفت و تبدیل به گل شد تا اسکوچیچ و نیمکت نشین های فولاد به داوری معترض شوند و البته اسکوچیچ هم با کارت قرمز داور اخراج شود. بعد از بازی هم تماشاگران فولاد هر چه در دست داشتند به سمت زمین پرتاب کردند و شاهد صحنه های زشتی در پایان مسابقه بودیم.

  به هر  حال استقلال با این برد، دوباره به صدر جدول برگشت و جای استقلال خوزستان را گرفت. حالا که بحث استقلال خوزستان شد، به این نکته هم اشاره کنیم که شاگردان عبدالله ویسی در ادامه نتایج فوق العاده ای که در این فصل گرفتند، گسترش فولاد را با یک گل شکست دادند. استقلال از هفته اولی که به سپاهان در اصفهان باخت، در سایر دیدارهایش شکست نخورده و به نظر می رسد که ویسی دوباره به دنبال اثبات خودش به فوتبال ایران است.

  سپاهان با استیماچ به سختی نفت تهران را شکست داد تا جانشین حسین فرکی، اولین برد را دشت کند. زور علی دایی و یحیی گل محمدی به هم نرسید. تراکتورسازی در خانه حریف سیاه جامگان نشد تا «تونی» روزهای سخت تری را در تبریز تجربه کند. ملوان در روزی که کمتر از سایپا نبود اما مجید جلالی سه امتیاز از حمید استیلی گرفت و پدیده مشهد در خانه به یک پیروزی روحیه بخش مقابل راه آهن رسید.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار