رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • مدیر ورزشی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: کی‌روش ناراحت است، چون تیم ملی مشکلات زیادی دارد.

  به گزارش عصرساري،افشین پیروانی در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی ایران و دیدار این تیم مقابل گوام اظهار داشت: ما برای حضور در کشور گوام مشکلات زیادی همچون صادر نشدن ویزا برای برخی از بازیکنان، اجازه فرود ندادن به پرواز چارتر تیم ملی، شرایط بد آب و هوایی، بازی در زمین چمن مصنوعی و شش و نیم ساعت اختلاف زمانی با ایران روبه‌رو بودیم. شما می‌دانید که برای هر ساعت تطبیق بدنی از نظر اختلاف ساعت شما باید یک روز زودتر در آن کشور حضور پیدا کنید.

  اتفاقات قبل از بازی با گوام از حالت جوانمردانه خارج شده بود
  وی در ادامه افزود: ما کار سختی را در گوام داشتیم، اما خوشبختانه اتفاق خوبی افتاد و با یک برد پرگل گوام را شکست دادیم. من حتی در جلسه هماهنگی قبل از بازی نسبت به کارشکنی‌های گوامی‌ها اعتراض کرده و حتی می‌خواستم در این نشست حضور پیدا نکنم. ما اعتراض کتبی خود را در این خصوص به فیفا، AFC و فدراسیون فوتبال گوام دادیم چون بحث فنی نبود و سیاسی بود و از حالت جوانمردانه خارج شده بود.

  فدراسیون فوتبال گوام رسماً از ما عذرخواهی کرد
  مدیر ورزشی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: فدراسیون فوتبال گوام رسماً از ما عذرخواهی کرد و فیفا نیز در پاسخ به ما اعلام کرد به طور جدی پیگیر موضوع است. برای بازگشت به ایران هم دو روز در راه بوده و دیروز رسیدیم.

  پیروانی که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد درباره عدم صدور روادید برای برخی از بازیکنان تیم ملی برای دیدار با گوام عنوان کرد: همان‌طور که می‌دانید حقیقی، حاج صفی، آزمون، عزت‌اللهی و دو عضو تدارکات ما نتوانستند روادید کشور گوام را بگیرند.

  با عصبانیت قبل از بازی می‌خواستم به تیم ملی کمک کنم
  مدافع پیشین تیم ملی درباره عدم صدور روادید برای برخی از بازیکنان این تیم برای دیدار با گوام عنوان کرد: همان‌طور که می‌دانید حقیقی، حاج‌صفی، آزمون، عزت‌اللهی و دو عضو تدارکات ما نتوانستند روادید کشور گوام را بگیرند. گوامی‌ها این کار را انجام دادند تا تیم ایران را از نظر روحی و فنی پایین بیاورند، اما خوشبختانه پتانسیل بچه‌های ما آنقدر بالاست که با بازیکنان جایگزین نیز این تیم را شکست دادیم. عصبانیت من در جلسه قبل از بازی هم به این خاطر بود، هرچند هدف من از این عصبانیت این بود که به تیم ملی کمک کنم، نه اینکه به کارمان لطمه وارد شود.

  کی‌روش آنقدر حرفه‌ای است که شب قبل از بازی تیم ملی استعفا ندهد
  وی درباره شایعه بیماری کارلوس کی‌روش نیز گفت: این دیگر یک خبر جدید بود. این شایعه را آنهایی نشر دادند که شب قبل از بازی با گوام گفتند کی‌روش استعفا داده است. آقای کی‌روش آنقدر حرفه‌ای است که شب قبل از بازی تیم ملی استعفا ندهد. من هم همان موقع در یک برنامه تلویزیونی این مسئله را تکذیب کردم.

  نمی‌دانید شب قبل از بازی با گوام چه جوی بر اردوی تیم ملی حاکم بود
  مدیر تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: متأسفانه یک روزنامه علیه من مطلب می‌نویسد و من می‌گویم این کار را ادامه بدهند، اما اگر اصل بر حمایت از تیم ملی است نباید چنین اخباری منتشر شود. شما نمی‌دانید شب قبل از بازی با گوام چه جوی بر اردوی تیم ملی حاکم بود. باید همه در کنار هم به تیم ملی کمک کنیم.

  درست نیست که پاداش زحمات کی‌روش را با شایعات بدهیم
  پیروانی افزود: وقتی به فرودگاه امام خمینی (ره) رسیدیم شنیدیم که کی‌روش دور از جان سرطان دارد! بسیار جالب بود، کی‌روش سرمربی تیم ملی است و احترامش واجب ضمن اینکه این احترام باید متقابل باشد، اما درست نیست که مزد و پاداش زحماتش را با این شایعات بدهیم. ما باید به هم کمک کنیم نه اینکه از الفاظ تخریب کننده استفاده کنیم. البته باید بگویم کی‌روش ناراحت است، چون مشکلاتی از لحاظ امکانات وجود دارد.

  نباید شرایط حال حاضر تیم ملی را با گذشته مقایسه کنیم
  وی در پاسخ به این پرسش که «امکانات مدنظر کی‌روش چیست؟»، خاطرنشان کرد: ما مشکل زمین داریم. همه ایران دعا می‌کنند باران بیاید، اما قبل از بازی با ترکمنستان من دعا می‌کردم باران نیاید تا زمین گل نشود، چون وقتی شرایط زمین نامساعد باشد بازیکنان ما دچار گرفتگی پا شده و کشاله‌های پای آنها مشکل پیدا می‌کند. برخی‌ها می‌گویند در گذشته نیز چنین کمبودهایی داشتیم، اما تیم ملی نتیجه می‌گرفته است. نباید شرایط حال حاضر تیم ملی را با آن زمان مقایسه کنیم. براساس آمار انفورماتیک سازمان لیگ تیم ملی فعلی جوان‌ترین تیم بعد از جام جهانی است. بنابراین چنین تیم جوانی نیاز به امکانات، پشتیبانی و حمایت دارد.

  مدت‌هاست کی‌روش امکانات می‌خواهد
  مدیر تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: تیم ملی نیاز به لباس، امکانات خوب و یک مرکز تخصصی ورزشی دارد. کی‌روش می‌گوید من از چهار سال پیش که به ایران آمدم قرار است این مرکز تخصصی ورزشی در کنار کمپ تیم ملی راه‌اندازی شود، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. مدت‌هاست کی‌روش امکانات می‌خواهد. باید بگوییم تیم اول آسیا از نظر اصول اولیه امکانات و تدارکات مشکل دارد. از تاریخ 12 مرداد قرارداد شرکتی که لباس‌های تیم ملی را تأمین می‌کند به پایان رسیده و ما لباس نداریم. فدراسیون به تنهایی توان لازم را برای فراهم کردن این امکانات ندارد.

  پیراهن بازیکن تیم ملی پاره یا خونی می‌شد باید او را تعویض می‌کردیم
  «40 سال است که می‌خواند زمین چمن کمپ را عوض کنند»، پیروانی با بیان این جمله گفت: به عنوان مثال در یکی از بازی‌های تیم ملی یکی از بازیکنان ما که نمی‌خواهم نامش را ببرم یک دست پیراهن داشت و پیراهن دومی با آن شماره در اختیار تیم ملی نبود. بنابراین اگر آن بازیکن پیراهنش پاره یا خونی می‌شد به دلیل نبود پیراهن مجبور بودیم وی را تعویض کنیم. البته این اتفاق فقط برای یکی از بازیکنان بود و بقیه بازیکنان دو دست پیراهن داشتند.

  مشکلات زیاد است و فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند همه آنها را حل کند
  وی افزود: انتظارم این است که هر کسی که می‌تواند بیاید و کمک کند. چمن کمپ تیم ملی باید عوض شود. متأسفانه مشکلات زیاد است و فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند همه آنها را حل کند.

  برخی از بازیکنان تیم ملی نیاز به آموزش بیشتری دارند
  مدیر تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که یکی از دغدغه‌های کی‌روش این است که در فوتبال ایران بازیکن رو به جلو خیلی کم پیدا می‌شود، گفت: این جوانان تیم ملی نیاز به آرامش دارند. باشگاه‌ها هم مشکلات زیادی از نظر امکانات و مسائل مالی دارند. شما نگاه کنید یک بازیکن ملی‌پوش وقتی می‌خواهد سانتر کند سرش را پایین می‌اندازد و این کار را انجام می‌دهد. چنین بازیکنانی نیاز به آموزش بیشتری دارند. بنابراین باز هم تأکید می‌کنم فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه این فدراسیون به تنهایی نمی‌توانند مشکلات را حل کنند.

  تیم ملی نه برای کی‌روش است، نه من و نه شخص دیگری
  پیروانی ادامه داد: واقعاً اگر حمایت‌های هواداری و بحث سامانه 9090 نبود ما مشکلات بزرگی داشتیم. این سامانه با حمایت‌هایش 80 درصد هزینه‌های ما را تأمین می‌کند. من معتقدم وقتی تیم ملی به جام جهانی برود باعث افتخار همه ما و ایجاد نشاط در جامعه است، وگرنه تیم ملی نه برای کی‌روش است، نه من و نه شخص دیگری، چون تیم ملی متعلق به همه مردم است.

  آرزوی هر ایرانی صعود تیم امید به المپیک است
  وی در خصوص تیم امید اظهار داشت: آرزوی هر ایرانی صعود تیم امید به المپیک است. متأسفانه یک دوره خودم با این تیم بودم، اما نتوانستیم به المپیک صعود کنیم. شما نگاه کنید تیم امید در کشورهایی همچون ترکیه، هلند، امارات، اردوهای خوبی برگزار کرده و حتی در رقابت‌های غرب آسیا شرکت کرده است.

  از تمام مربیان خواستم در تمرینات تیم ملی حاضر شوند اما فقط 2 نفر آمدند
  مدیر تیم ملی فوتبال ایران راجع به موضوع درخواست مرخصی سه ماهه کی‌روش نیز خاطرنشان کرد: وقتی لیگ تعطیل است شما اگر بودید در ایران می‌ماندید؟ از زمانی که در تیم ملی حضور پیدا کرده‌ام برای تعامل بیشتر از مربیان تیم‌ها خواسته‌ام بر سر تمرین تیم ملی حضور پیدا کرده و از نزدیک تمرینات ما را ببینند. در این بین فقط تارتار و ویسی این کار را انجام دادند و مربیان دیگر به تمرینات ما نیامدند. تعامل بدین شکل نمی‌شود. ما حتی می‌خواستیم تیم ملی «ب» را تشکیل دهیم، اما اگر یک بازیکن به این تیم دعوت شود مطمئن باشید صدای همه باشگاه‌ها درمی‌آید.

  وقتی که لیگ 2 ماه تعطیل می‌شود کی‌روش در ایران بماند چه کار کند؟!
  پیروانی تصریح کرد: بعد از رقابت‌های جام جهانی تیم ملی آمار جوانگرایی خیلی خوبی داشته است. به هر حال وقتی که لیگ دو ماه تعطیل می‌شود کی‌روش در ایران بماند چه کار کند؟!

  کفاشیان از کی‌روش خواسته مثبت و فنی صحبت کند و وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند
  وی در خصوص بحث استعفای کی‌روش هم که در بعضی از رسانه‌ها مطرح شده است، گفت: بحث استعفا نبوده است، بلکه کفاشیان از کی‌روش خواسته مثبت و فنی صحبت کند و وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند. شما نگاه کنید گفتند کی‌روش استعفا داده و حتی بعد از بازی با گوام نیز به ایران  برنمی‌گردد. آیا کی‌روش استعفا داد و به ایران برنگشت؟ یا گفتند کی‌روش مریض است. آیا این موضوع صحت داشته است؟ ما روز گذشته پس از بازگشت به ایران به دیدار کفاشیان رفته و با او نشست داشتیم تا این مسائل پیش آمده را بررسی کنیم.

  براساس وظیفه‌ام باید از کی‌روش حمایت کنم
  مدیر تیم ملی فوتبال ایران افزود: کی‌روش مربی بزرگی است. شاید از فردا بگویند چرا پیروانی این همه از او حمایت می‌کند. چیزی که برای من اهمیت زیادی دارد تیم ملی مملکتم است و براساس وظیفه‌ای که دارم باید این کار را انجام دهم. انتقاد می‌شود که چرا کی‌روش برای بازی مقابل تیم‌های ترکمنستان و گوام همه بازیکنان را می‌خواهد در اختیار داشته باشد. از شما سؤالی دارم. آیا تیم‌هایی مثل استرالیا، کره و ژاپن در بازی‌هایی که با تیم‌های نه چندان مطرح آسیایی دارند با ترکیب کامل به میدان نمی‌روند؟ شما در بازی مقابل تیم‌های ترکمنستان و گوام دیدید که چقدر تیم ملی تغییر داشت. باید از تیم ملی حمایت کنیم. باز هم تأکید می‌کنم که بحث استعفای کی‌روش درست نبوده و انتظار داریم که هر کسی توانایی‌اش را دارد به تیم ملی کمک کند.

  به پرسپولیس ظلم شده است
  پیروانی در خصوص داوری‌هایی که در فصل جاری به ضرر پرسپولیس انجام شده است، گفت: من به عنوان یک هوادار یا شهروند می‌گویم که به پرسپولیس ظلم شده است. متأسفانه بعضی از اشتباهات داوری در بازی‌های پرسپولیس خیلی تأثیرگذار بوده است. برانکو از نظر فنی مربی بزرگی است که خود من هم شاگرد او بوده‌ام. این مربی کار و اهداف بزرگی در پرسپولیس دارد. وقتی که بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم ملی حضور پیدا می‌کنند مشخص است که مشکلات مالی باشگاه روی آنها تأثیرگذار بوده است. شما نگاه کنید همین برانکو برای پیدا کردن زمین تمرین به هفت ورزشگاه مختلف رفت تا اینکه در نهایت یک زمین چمن مناسب را پیدا کرد. متأسفانه اکثر مشکلاتی که تیم ملی دارد به دلیل کمبود امکانات است که اکثر باشگاه‌ها نیز با آن مواجه هستند.

  وی در پاسخ به این پرسش که چرا تیم پرسپولیس نتایج خوبی نگرفته است، خاطرنشان کرد: پرسپولیس بازی‌های خوبی را انجام داده و از نظر من نتایج خوبی گرفته است.

  با فدراسیون فوتبال قراردادی ندارم و فقط وظیفه‌ام را انجام می‌دهم
  مدیر تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که «آیا شما به عنوان مدیر تیم ملی قرارداد دارید؟»، گفت: من با فدراسیون فوتبال قراردادی ندارم و فقط وظیفه‌ام را انجام می‌دهم. تیم ملی در مرحله بعد برای صعود به رقابت‌های جام جهانی کار بسیار سختی دارد، مگر اینکه از این تیم حمایت و پشتیبانی شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار