رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • این بار در خارج از ایالات متحده و با تلاش یک شرکت بریتانیایی، بزرگترین شیء پرنده ساخت بشر تاکنون که گنجایش ۳۹۶ هزار متر مکعب گاز هلیوم را در خود دارد با موفقیت پرواز کرد.

  به گزارش عصرساري،برای نخستین بار، سال ها پیش بود که ارتش ایالات متحده پروژه ساخت بزرگترین شیء پرنده ساخت بشر تا آن زمان را در دستور کار خود قرار دارد، اما مدتی بعد و در میانه های سال ۲۰۱۲ کمبود بودجه و عدم سرمایه گذاری ابتدایی مناسب بر روی این پروژه سبب متوقف شدن و ناتمام ماندن آن شد.

  بزرگترین شیء پرنده ساخت بشر +عکس

  اما این بار در خارج از ایالات متحده و با تلاش یک شرکت بریتانیایی، بزرگترین شیء پرنده ساخت بشر تاکنون که گنجایش ۳۹۶ هزار متر مکعب گاز هلیوم را در خود دارد با موفقیت پرواز کرد.گفتنی است این شرکت بر خلاف هدف ارتش ایالات متحده ،با تبدیل کاربری این هواپیما از نظامی به شهری تصمیم بر ایجاد تحولی تازه در صنعت حمل و نقل گرفته است.

  این کار با افزودن قابلیت حمل ۴۸ مسافر به این پرنده عظیم الجثه میسر شده و به دنبال آن این پرنده را برای ثبت شدن به عنوان بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان آماده کرده است.این هواپیما همچنین قادر است تا معادل ده تن بار جابجا کند و این توانایی را نیز دارد تا به مدت دو هفته یکجا ثابت در هوا بماند.این هواپیما مراحل آزمایش ابتدایی را گذرانده است ولی، مراحل نهایی اجرایی شدن و استفاده از آن به طور عمومی احتمالا تا اواخر سال جدید میلادی طول خواهد کشید.

  بزرگترین شیء پرنده ساخت بشر +عکس

  طبق اطلاعاتی که از سوی شرکت سازنده منتشر شده است،پر کردن مخزن بزرگ این پرنده حدود ۳۹۶ هزار متر مکعب گاز معادل ۱۵ استخر پر المپیک، عنصر هلیوم نیاز دارد.همچنین هزینه ساخت آن چیزی بالغ بر ۸۰ میلیون پوند برآورد شده است.

  گفتنی است این هواپیما با طول ۹۱ متری خود حتی از ایرباس A380 هم بزرگتر است!

  اگر در مورد چگونه مکانیزم حرکتی این هواپیما کنجکاو شده اید، باید گفت که سیستم پروازی این وسیله به صورت هیبریدی و ترکیبی از گاز هلیوم و بال‌های مکمل است و چیزی بالغ بر ۶۰ % نیروی پرواز توسط گاز هلیوم تامین شده و الباقی بر عهده نیروی بالابرنده بال‌ها خواهد بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار