رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • به گزارش عصرساري،مدیر انجمن علوم و ستاره‌شناسی استان سمنان در گفت و گو با ایسنا اعلام کرده که در منطقه‌ای در نزدیکی شهر دامغان، تپه‌هایی وجود دارند که به لحاظ رنگ و شکل عوارض طبیعی شباهت بسیاری با تصاویر گرفته شده از سیاره مریخ دارند. محمود خوشنویسان، مدیر انجمن علوم و ستاره‌شناسی استان سمنان (انجمن […]

  به گزارش عصرساري،مدیر انجمن علوم و ستاره‌شناسی استان سمنان در گفت و گو با ایسنا اعلام کرده که در منطقه‌ای در نزدیکی شهر دامغان، تپه‌هایی وجود دارند که به لحاظ رنگ و شکل عوارض طبیعی شباهت بسیاری با تصاویر گرفته شده از سیاره مریخ دارند.

  محمود خوشنویسان، مدیر انجمن علوم و ستاره‌شناسی استان سمنان (انجمن نجوم دامغان) مي‌گويد: ساختار زمین‌شناسی خاص این منطقه باعث شده عوارض و پستی و بلندی‌های این منطقه در پی بارندگی‌ها و سایر عوامل محیطی دائما دستخوش تغییر شوند و طی یکی، دو سال با ایجاد تونل‌ها و دالان‌ها و پستی و بلندی‌های جدید چشم‌اندازهای طبیعی تازه‌ای در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.

  به گفته خوشنويسان کارشناسان داخلی و خارجی از جمله دو فضانورد روسی که به دعوت انجمن از تپه‌های مریخی دامغان بازدید کرده‌اند از آن به عنوان یکی از مناسب‌ترین محل‌ها در دنیا برای ایجاد کمپ‌های مریخی یاد کرده‌اند.

  خوشنويسان مي‌گويد: سازمان‌های فضایی مثل ناسا هزینه‌های هنگفتی را صرف پروژه‌های شبیه‌سازی ماموریت‌های فضایی می‌کنند که با توجه به شباهت بسیار تپه‌های مریخی دامغان با شرایط مریخ می‌توان با احداث کمپ‌های اقامتی در این منطقه زمینه بهره‌برداری علمی و جلب گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید از این جاذبه کم نظیر ژئوتوریستی را فراهم کرد

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار