رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • مردم می توانند با صرف زمان کوتاه و کمترین دغدغه و بدون پرداخت هیچ هزینه ای نشانی محل سکونت خود را در این سامانه ثبت کنند.

  به گزارش عصرساري،مدیرکل آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: مردم آخرین تغییرات محل سکونت خود را به ثبت احوال اعلام کنند.

  علی اکبر محزون در گفت وگو با ایرنا افزود: به منظور ثبت آخرین تغییرات محل سکونت در پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال سامانه ای ایجاد شده است و تمام کسانی که به هر نحوی نشانی محل سکونت آنان تغییر یافته است می توانند با مراجعه به نشانی www.sabteahval.irبرای درج این اطلاعات اقدام کنند.

  محزون، گفت: مردم می توانند با صرف زمان کوتاه و کمترین دغدغه و بدون پرداخت هیچ هزینه ای نشانی محل سکونت خود را در این سامانه ثبت کنند.

  ثبت فقط پنج درصد جابجایی ها

  مدیرکل آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال گفت: سالانه از یک میلیون جابه جایی ها و تغیییر نشانی ها در کشور، تنها پنج درصد به ثبت احوال اعلام می شود.

  وی ادامه داد: این در حالی است که مطابق هیات ماده ۱۴آیین نامه اجرایی قانون الزام اختصاص شماره ملی و کد پستی برای اتباع ایرانی مصوبه ۱۰/۵/۹۴ چنانچه نشانی محل سکونت هر یک از هموطنان تغییر کند، می بایست آن را در اسرع وقت به اداره ثبت احوال اطلاع دهند؛ همچنین تمام دستگاه های اجرایی موظفند نشانی افراد را از سازمان ثبت احوال دریافت کنند.

  وی، خاطر نشان کرد: ۱۲۰ دستگاه دولتی وغیر دولتی با عقد قرارداد از خدمات ارائه شده پایگاه اطلاعات و آمار جمعیتی این سازمان استفاده می کنند.

  وی از رسانه های جمعی خواست با اطلاع رسانی مکرر در این زمینه از مردم خواسته شود تا برای ثبت آخرین تغییرات محل سکونت خود به پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال مراجعه کنند .

  بر اساس آمار اعلام شده، بیش از ۷۸ میلیون تن در کشور زندگی می کنند

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار