رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • یکی از خلبانان برجسته ارتش عراق پس از هدف گرفتن بالگردش در آسمان شهر مقدس سامراء به درجه رفیع شهادت نائل آمد. به گزارش علویون از ابنا؛ گروه تروریستی داعش یک بالگرد نظامی ارتش عراق را در آسمان سامراء هدف قرار داد که منجر به شهادت سرهنگ «صباح العيدانی» و یک تن دیگر از همراهان […]

  یکی از خلبانان برجسته ارتش عراق پس از هدف گرفتن بالگردش در آسمان شهر مقدس سامراء به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

  به گزارش علویون از ابنا؛ گروه تروریستی داعش یک بالگرد نظامی ارتش عراق را در آسمان سامراء هدف قرار داد که منجر به شهادت سرهنگ «صباح العيدانی» و یک تن دیگر از همراهان وی به شهادت رسیدند.

  تکفیری‌های داعش در این حمله از راکت‌انداز دستی برای هدف قرار دادن بالگرد استفاده کردند. این نوع بالگرد نظامی ایرباس برای حمل و نقل، شناسایی و عملیات رزمی استفاده می‌شود.

  یک مقام بلند پایه وزارت دفاع عراق که نامش اعلام نشده گفت: عناصر داعش در نزدیکی شهر سامراء با شلیک یک موشک آر پی جی به سوی بالگرد آن را سرنگون کردند.

  سرهنگ خلبان صباح عبدالصاحب العیدانی در سال ۱۹۶۴ در بصره به دنیا آمد. وی پدر ۵ فرزند است. در دهه ۸۰ با درجه ستوانی از مدرسه هوایی ارتش فارغ التحصیل شد. او پس از ادامه تحصیل در رشته حقوق لیسانس خود را از دانشگاه شط العرب گرفت.

  وی تا هنگامی که از درجه ستوانی به سرهنگی برسد در هدایت هواپیماهای بدون سرنشین و پرواز در عملیات با ارتفاع پایین تخصص داشت.

  این اولین بار نیست که بالگردهای ارتش عراق توسط عناصر تکفیری داعش سرنگون می‌شوند. در ماه اکتبر  داعش دست کم دو بالگرد نظامی عراق را در حومه شهر بیجی هدف قرار داد.

  «رائد الجبوری» استاندار صلاح‌الدین از آزادی دو منطقه «المعتصم» و «مکیشفیه» در جنوب شرق و شمال سامراء خبر داد و گفت که کنترل این دو منطقه اکنون کاملا در دست نیروهای امنیتی عراق است و تکفیری‌های داعش به عقب رانده شده‌اند.

  گفتنی است چند روزی بود که تروریست‌های داعش، المعتصم را تحت اشغال خود در‌آورده بود و حتی «هادی العامری» رئیس سازمان بدر در راس یک تیپ زرهی وارد این منطقه شد و «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر نیز، «سرایا السلام» را برای اعزام به سامراء، به حالت آماده‌باش در‌آورد.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار