رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • رمان «شیار 143» به قلم نرگس آبیار که بر اساس عملیات والفجر مقدماتی نوشته شده است، توسط سوره مهر منتشر خواهد شد. به گزارش علویون؛ فیلم شیار 143به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار که این روزها در سینماهای کشور در حال اکران است، این‌بار  در قالب رمان توسط آبیار به رشته تحریر درآمده است. آبیار […]

  رمان «شیار 143» به قلم نرگس آبیار که بر اساس عملیات والفجر مقدماتی نوشته شده است، توسط سوره مهر منتشر خواهد شد.

  به گزارش علویون؛ فیلم شیار 143به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار که این روزها در سینماهای کشور در حال اکران است، این‌بار  در قالب رمان توسط آبیار به رشته تحریر درآمده است.

  آبیار درباره این رمان گفت: عنوان رمان نیز بر اساس عنوان فیلم‌(شیار 143) انتخاب شده است. شیوه نگارش در رمان به صورت سیر خطی است که به شکل کلاسیک و زاویه دید دانای کل، این اثر نگاشته شده است.

  فارس-وی ادامه داد: رمان در حدود سیصد صفحه است که بخش عمده‌ آن مربوط به عملیات والفجر مقدماتی است که در مورد شخصیت پردازی ، فضا سازی و لحاظ کردن فضای بومی شهرستان بیجار، محلی که داستان در آن اتفاق می‌افتد  نگاه داستانی و دراماتیک در آن  لحاظ شده است. همچنین سعی کرده‌ام در نگارش رمان بر وقایع مستند آن وفادار بمانم.

  آبیار همچنین درباره وجه تمایز فیلم نامه و رمان شیار 143 خاطر نشان کرد: در فیلم یک شخصیت محوری داریم که قهرمان داستان است در صورتیکه در رمان سیزده شخصیت اصلی داریم که از این لحاظ تکثر شخصیت‌ها  در رمان زیاد است.

  گفتنی است تاکنون بیش از 30عنوان اثر داستانی از نرگس آبیار منتشر شده است.

   

  منبع : فرهنگ نیوز

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار