رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
  • سه شنبه 14 اکتبر 2014 - 11:56
  • کد خبر : 21
  • اجتماعی
  • چاپ خبر : بان کی مون: ویرانی‌های غزه توصیف ناپذیر است

  دبیرکل سازمان ملل متحد که به غزه سفر کرده است، تأکید کرد که حجم ویرانی‌های نوار غزه توصیف ناپذیر و بسیار بیشتر از ویرانی‌های جنگ سال ۲۰۰۹ غزه است. «بان کی مون» طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری در غزه گفت: ما از نیازهای نوار غزه آگاه هستیم و من با عباس و حمدالله دیدار […]

  دبیرکل سازمان ملل متحد که به غزه سفر کرده است، تأکید کرد که حجم ویرانی‌های نوار غزه توصیف ناپذیر و بسیار بیشتر از ویرانی‌های جنگ سال ۲۰۰۹ غزه است.

  «بان کی مون» طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری در غزه گفت: ما از نیازهای نوار غزه آگاه هستیم و من با عباس و حمدالله دیدار کردم و دیدار با وزرای دولت توافق ملی این حس را به من می‌دهد که فلسطین متحد شده است.

  وی با اشاره به اینکه سازمان ملل نخستین طرفی بود که از دولت وفاق ملی فلسطین استقبال کرد، افزود: ما کنار شما هستیم و جامعه جهانی نیز به دولت شما برای بازگشت امنیت و ثبات و اتحاد کرانه باختری و نوار غزه تحت رهبری واحد کمک خواهد کرد.

  دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین اظهار داشت که در دیدار با وزرای اسرائیل بر ضرورت حل مشکلات نوار غزه از جمله رفع محاصره غزه و مشکلات امنیتی دو طرف تأکید کرده است.

  وی تصریح کرد: به شما اعلام می‌کنم که نخستین محموله کمکها امروز وارد غزه می‌شود و نخستین مرحله حقوق کارکنان نیز امروز خواهد رسید و اداره گذرگاه‌های نوار غزه برای تبادل تجاری حائز اهمیت است.

  بر اساس این گزارش، بان کی مون امروز سه‌شنبه از طریق گذرگاه بیت حانون وارد نوار غزه شد تا از آثار تجاوزات اسرائیل علیه منطقه بازدید کند و در همین راستا هزاران نفر از نیروهای امنیتی فلسطین در خیابان‌ها مستقر شده‌اند تا امنیت کاروان بان کی مون را تأمین نمایند.

  بان کی مون هم اکنون با وزرای دولت توافق ملی نشست برگزار کرده است و پس از آن به حی الشجاعیه در شرق شهر غزه خواهد رفت تا از حجم خرابی‌های ناشی از تجاوزات اسرائیل بازدید کند.

  وی روز گذشته نیز دیدارهایی با مقامات فلسطینی و اسرائیلی برگزار کرد و قرار است امروز همچنین با مسئولان آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) نشست برگزار نماید.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار