رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 26 May
  • یکشنبه 14 دسامبر 2014 - 11:14
  • کد خبر : 198
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : اعلام آخرین وضعیت زائران عتبات/ترافیک سنگین در مهران/عبور بدون توقف زائران در چزابه و شلمچه

  رئیس سازمان حج و زیارت کشور، وضعیت مرز شلمچه و چزابه را روان گزارش کرد و از ترافیک سنگین در مرز مهران خبر داد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار زائر اربعین حسینی به کشور بازگشته‌اند. به گزارش علویون؛ سعید اوحدی از بازگشت بیش از 800 هزار زائر اربعین حسینی به ایران اسلامی […]

  رئیس سازمان حج و زیارت کشور، وضعیت مرز شلمچه و چزابه را روان گزارش کرد و از ترافیک سنگین در مرز مهران خبر داد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار زائر اربعین حسینی به کشور بازگشته‌اند.

  به گزارش علویون؛ سعید اوحدی از بازگشت بیش از 800 هزار زائر اربعین حسینی به ایران اسلامی خبر داد.

  وی افزود: در حال حاضر مرز چزابه و شلمچه برای بازگشت زائران وضعیت روانی دارد، اما در مرز مهران ترافیک سنگینی را شاهد هستیم به گونه‌ای که برخی زائران مسیر طولانی را تا مرز به صورت پیاده طی می‌کنند و انبوه جمعیت از صبح امروز بسیار زیاد شده است.

  اوحدی تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها و ارگان‌های داخل کشور، امکانات خود را بسیج و در مرز مهران مستقر کرده‌اند تا حجم ترافیک صورت گرفته در مرز مهران کاسته شود و امید است که این حجم ترافیک تا عصر امروز به صورت عادی خود بازگردد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر 50 گیت برای ورود زائران در مرز مهران مستقر شده است که این تعداد بیش از 8 برابر سال گذشته است و نیروی انتظامی این اتفاق بزرگ را مدیریت می‌کند تا زائران با کمترین دغدغه و نگرانی وارد کشور شوند.

  رئیس سازمان حج وزیارت تاکید کرد: همچنان که در گذشته تاکید شد، اکنون نیز به زائران توصیه می‌کنیم که کمی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند تا هنگام ورود به کشور با مشکل چندانی روبه‌رو نشوند و بتوانند به راحتی به شهرهای خود بازگردند.

  وی ادامه داد: در جلساتی که در دو روز گذشته با حضور تمامی مس‍ئولان مربوطه در وزارت کشور برگزار شد، مقرر شد تا انتقال زائران به شهرها را سازمان حمل و نقل شهری به عهده بگیرد و مدیریت راه‌های کشور نیز به پلیس راهور واگذار شد و تامین تغذیه و تدارکات و اسکان موقت نیز به عهده سازمان حج وزیارت داده شد.

  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر جمعیت هلال احمر نیز طبق تصمیم شورای امنیت، کار درمانی زائران را در مرز دنبال می‌کند و سازمان حج وزیارت نیز امکانات تغذیه را در مرزها فراهم کرده و هنگام انتقال زائران به شهرهایشان این تدارکات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

  وی افزود: همچنین با رایزنی که وزارت کشور ایران با عراق داشت، قرار شد که 1000 دستگاه اتوبوس به خاک عراق جهت انتقال زائران از شهرهای نجف و کربلا به مرزها اعزام شود که تاکنون 200 دستگاه اعزام شده و 800 دستگاه دیگر نیز اعزام خواهد شد.

  منبع : فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار