رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
  • شنبه 13 دسامبر 2014 - 18:39
  • کد خبر : 195
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : علاقه رزمندگان عراقی به رهبر انقلاب + تصاویر

  به گزارش علویون از ابنا؛ کارگردان مستند “پرچم دروغین” درباره این اثر اظهار داشت: گروه ساخت مستند ۲۵ روز پس از شروع وقایع در عراق وارد خاک این کشور شد و حدود ۲۰ روز نیز روند تصویربرداری در مناطق مختلف به طول انجامید. «مهدی باقری» افزود: با توجه به اینکه ما اولین گروه مستندساز ایرانی بودیم که […]

  به گزارش علویون از ابنا؛ کارگردان مستند “پرچم دروغین” درباره این اثر اظهار داشت: گروه ساخت مستند ۲۵ روز پس از شروع وقایع در عراق وارد خاک این کشور شد و حدود ۲۰ روز نیز روند تصویربرداری در مناطق مختلف به طول انجامید.

  «مهدی باقری» افزود: با توجه به اینکه ما اولین گروه مستندساز ایرانی بودیم که در آن وهله زمانی خود جسارت حضور در عراق را به خود داده بودیم؛ کار بسیار سختی را در پیش داشتیم.

  وی که با خبرنگار ابنا گفتگو می‌کرد، با اشاره به وضعیت امنیتی مناطق و مشکلات پیش رو برای ساخت این مستند گفت: ما دائما در مناطق مختلف عراق حاضر می‌شدیم و برای اینکه خطرات کمتر متوجه ما باشد می‌بایست در مدت زمان محدود جابجایی صورت می‌گرفت. گاهی در یک روز به سه استان رفت و آمد داشتیم که لازم است از گروه‌های امنیتی که همراه ما بودند و امنیت گروه را فراهم می‌کردند تشکر کنم.

  مستندساز جوان کشورمان با بیان اینکه عوامل این فیلم در مناطق بسیار خطرناک عراق نظیر جرف النصر (جرف الصخر سابق) که معروف به مثلث مرگ است نیز حضور پیدا کرد، اظهار داشت: استان الانبار، استان حله، فلوجه، کرکوک و طوزخورماتو از دیگر مناطق عراق بود که ما به انجا رفتیم.

  باقری گفت: از نکات جذاب مستند پرچم دروغین، حضور عوامل آن در سه کیلومتری، یک کیلومتری و حتی ۷۵ متری نیروهای داعش بود، آن هم در شرایطی که تک تیر‌انداز‌های این گروه تروریستی تا شعاع ۷ کیلومتری را زیر آتش قرار می‌دادند.

  وی با بیان اینکه گروه ما در بعضی از این مناطق به صورت مسلح وارد می‌شد تصریح کرد: در دست فیلمبردار هم اسلحه و هم دوربین بود و او ‌می‌بایست با این شرایط به فیلمبرداری می‌پرداخت.

  کارگردان مستند پرچم دروغین با تاکید بر اینکه در عراق وقایع دردناکی وجود دارد که به تصویر کشیدن آن به مصلحت نیست، گفت: ما سعی کردیم رویکردی واقع بینانه نسبت به تحولات داشته باشیم، هرچند که بسیاری از تصاویر‌مان را منتشر نکرده و نمی‌کنیم.

  باقری اظهار داشت: از نکات جالب توجه این مستند، دعای رزمندگان عراقی برای سلامتی مقام معظم رهبری در زمان بستری شدن ایشان در بیمارستان بود که نشان از عشق و علاقه رزمندگان به رهبر ایران اسلامی دارد.

  در ادامه تصاویری از مستند پرچم دروغین را مشاهده می‌کنید:

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار