رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
  • پنجشنبه 11 دسامبر 2014 - 17:04
  • کد خبر : 162
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : شهری که قتلگاه داعش شد/ «ما معنای مرصاد هستیم»

  به گزارش علویون از شبکه خبر؛ از «المنار»، موقعیت راهبردی کوه مشرف به شهر دیرالزور سوریه زمینه ای فراهم کرده است تا گروه های مسلح، بارها به آن حمله کنند. این کوه، بر بیشتر مناطق اصلی شهر دیرالزور اشراف دارد و از این کوه، بر محله های حطله و جفره در شرق دیرالزور و محله […]

  به گزارش علویون از شبکه خبر؛ از «المنار»، موقعیت راهبردی کوه مشرف به شهر دیرالزور سوریه زمینه ای فراهم کرده است تا گروه های مسلح، بارها به آن حمله کنند. این کوه، بر بیشتر مناطق اصلی شهر دیرالزور اشراف دارد و از این کوه، بر محله های حطله و جفره در شرق دیرالزور و محله های موظفین و العرف در شمال این شهر، به صورت کامل اشراف وجود دارد.

  مهم‌ تر آنکه این کوه، بر فرودگاه نظامی دیرالزور نیز مشرف است به همین سبب، توپخانه‌ها و موشک های ارتش سوریه در این کوه مستقر است.

  یکی از افسران ارتش سوریه گفت: گروهی از تروریست ها تلاش کردند به یکی از مواضع نظامی حمله کنند. یگانی از نیروهای مسلح حمله آنان را دفع و خسارت های سنگینی به تروریست ها وارد کرد. چند روز پیش، افراد مسلح تلاش کردند از محله کارگران حمله کنند، اما گردان های حراست، این حمله را تا رسیدن یگان های زرهی به سرعت دفع کرد و به گروه های تکفیری به شدت آسیب وارد شد.

  شماری از کشته‌ها از فرماندهان داعش از ملیت های غیر سوری بودند.

  یکی از نیروهای ارتش سوریه گفت: یک گروه تروریستی مسلح تلاش کرد به کوه حد فاصل بین شهر دیرالزور و فرودگاه آن حمله کند، اما این حمله دفع شد و شماری از آنان از جمله غیر سوری ها از کشورهای عرب خلیج فارس و آسیایی کشته و شمار زیادی از آنان زخمی شدند. این کوه به طور کامل در کنترل ارتش سوریه است. ما به تروریست ها می گوییم در کمین هستیم، ما معنای مرصاد هستیم. ما صاحب این سرزمین هستیم و از آن دفاع می کنیم.

  مردم دیرالزور از دفع حمله گروه های مسلح ابراز شادمانی کردند. داعش به شدت تلاش می کند وارد شهر دیرالزور شود، اما پایداری ارتش همه تلاش های آنان را خنثی کرده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار