رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
  • پنجشنبه 11 دسامبر 2014 - 16:25
  • کد خبر : 139
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر ایرانی به کربلای معلی سفر کردند

  به گزارش علویون؛ رئیس سازمان حج و زیارت گفت که بر اساس آخرین گزارش نیروی انتظامی، تاکنون حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مرزهای شلمچه، چزابه و مهران به قصد زیارت اربعین خارج شده‌اند. باید از فردا به مدت دو روز تمهیدات بازگشت زائران را فراهم کنیم. به گزارش فرهنگ نیوز ، سعید […]

  به گزارش علویون؛ رئیس سازمان حج و زیارت گفت که بر اساس آخرین گزارش نیروی انتظامی، تاکنون حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مرزهای شلمچه، چزابه و مهران به قصد زیارت اربعین خارج شده‌اند. باید از فردا به مدت دو روز تمهیدات بازگشت زائران را فراهم کنیم.
  به گزارش فرهنگ نیوز ، سعید اوحدی اظهار داشت: مهر ورودی عراق در گذرنامه‌ها به این منزله است که زائران می‌توانند تا پایان صفر در این کشور اقامت داشته باشند. بسیاری از زائران می‌خواهند در مدت چهار تا پنج روز به کشور باز گردند و بر این اساس باید تمهیدات خاصی برای بازگشت آنان فراهم شود.
  وی افزود: نیروی انتظامی باجه‌های ورودی گذرنامه را در مرزها برای بازگشت زائران حداقل سه برابر افزایش خواهد داد تا زائران به آسانی و با آسودگی خیال به کشور بازگردند. امیدواریم زائران با صبوری و مدیریت سفر، بازگشتشان را در مدت پنج روز برنامه‌ریزی کنند تا امکانات بازگشت زائران را فراهم کنیم.
  * پیش‌بینی بیش از 4 هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران
  اوحدی گفت: بیش از چهار هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در مرزها فراهم خواهد شد.
  وی با بیان اینکه امکانات اقامت و اسکان موقت زائران نیز در مرزها فراهم شده تاکید کرد: در مرز شلمچه برای 35 تا 40 هزار نفر، مرز چزابه برای حدود 20 هزار نفر و در مرز مهران برای حدود 40 هزار نفر امکان اسکان موقت فراهم شده است.
  رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هم‌اکنون حدود 25 هزار خودرو در شهر مهران پارک شده است که وزارت نفت تأمین سوخت برای این خودروها را بر عهده دارد. اقدامات و خدمات خوبی با تلاش نهادهای مختلف در حال انجام است تا بازگشت راحت و توأم با آرامش برای زائران فراهم شود.
  * خروج یک میلیون و 300 هزار زائر برای اربعین
  اوحدی افزود: بر اساس آخرین گزارش نیروی انتظامی، تاکنون حدود یک میلیون و 300 هزار نفر از مرزهای شلمچه، چزابه و مهران به قصد زیارت اربعین خارج شده‌اند. باید از فردا به مدت دو روز تمهیدات بازگشت زائران را فراهم کنیم.
  وی گفت: همچنین تاکنون حدود 100 هزار نفر نیز از مرزهای هوایی به مقصد بغداد و نجف رفته‌اند. ارائه خدمت به این تعداد زائر کار بزرگی است و 26 دستگاه و سازمان کار خدمت رسانی به زائران اربعین را بر عهده دارند.
   رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: طرف عراقی به علت امکانات محدود برای پذیرایی از این تعداد زائر آمادگی نداشت.از زائرانی که در مسیر مهران هستند خواهش می‌کنیم، بازگردند و اجازه دهند که تمهیدات برای بازگشت زائران فراهم شود.
  اوحدی افزود: امروز عده زیادی از زائران که از مرز مهران عبور کرده اند، به علت ترافیک سنگین در آن سوی مرز، نتوانستند عبور کنند و به مرزهای کشور بازگشتند.بر اساس آخرین اخبار جمعیت راهپیمایی در بین نجف و کربلا به خارج از نجف سرازیر شده است.
  منبع : فرهنگ نیوز

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار