رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 • الجمعة ۴ رجب ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 28 February
 • همایش گرامیداشت حماسه ششم بهمن مردم آمل با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مدیران دستگاه های اجرایی و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در شعبه مرکزی بانک ملی مازندران برگزار شد.

  به گزارش عصرساری، همایش گرامیداشت حماسه ششم بهمن مردم آمل با حضور حسن نژاد معاون استاندار مازندران، رضایی فرماندار مرکز استان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مدیران دستگاه های اجرایی و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در شعبه مرکزی بانک ملی مازندران برگزار شد.

  سردار محمد شعبانی فرمانده وقت سپاه آمل روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت حماسه ۶ بهمن آمل که در ساری برگزار شد، افزود: در آنزمان و بحبوحه انقلاب، سپاه آمل تنها ۲۳ پاسدار در اختیار داشت که در مقابل منافقان و ایادی مخرب نظام ایستادگی می کرد.

  وی ادامه داد: وقتی منافقان با به راه اندازی جنگ جنگل و ترور بدنبال تسخیر آمل و پس از آن منطقه بودند این تعداد نیروی سپاهی در مقابل منافقان با تجهیزات و امکانات بالا جوابگو نبود.

  این استاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: در قیام ۶ بهمن ، مردم آمل با رشادت هایی که از خود نشان دادند و پای کار بودن توانستند منافقان را دستگیر و به سپاه تحویل بدهند .

  وی عنوان کرد: در آنزمان اگر نبود کمک و حمایت مردمی در آمل ، سپاه در مواجه با منافقان با مشکل مواجه می شد .

  به گفته سردار شعبانی ، نقش و مشارکت مردم در سرکوب جریان کفر و نفاق در واقعه ۶ بهمن آمل هویداست و این گنجینه تاریخی می بایست به نسل های آینده منتقل شود .

  وی در تشریح تاثیرگذاری مردم آمل در خلق حماسه ۶ بهمن به وصیت نامه امام خمینی (ره ) اشاره و تصریح کرد : ایشان در بخشی از وصیت نامه ۱۶ صفحه ای خود گفته اند :” دیدید که مردم آمل چه بر سر شما اورده اند ، ما باید از مردم آمل تشکر بکنیم ”

  سردار شعبانی اظهارداشت: بیان یک واقعه در وصیت نامه تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی نشان از اهمیت آن دارد .

  وی گفت: علاوه بر این ، اینکه منافقان در آنزمان نتوانستند پیروز شوند بخاطر پیروی و پیاده کردن تئوریهای وارداتی همچون مائو چین بودند و برای این کار از تمامی ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کردند ولی به نتیجه نرسیدند .

  در این مراسم از تصویری مینیاتوری سیده طاهره هاشمی تنها شهیده زن قیام ۶ بهمن آمل رونمایی شد.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار