رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 24 May
 • مدیر امور آب و فاضلاب شهری ساری:

  2300 متر خط انتقال آب وارد مدار شد

  مدیر امور آب وفاضلاب شهری ساری گفت: در راستای بهبود کیفیت و تقویت آب شرب مشترکین مناطق شرقی این شهر 2300 متر خط انتقال آب احداث و وارد مدار بهره برداری شد.

  به گزارش عصرساری، بهزاد برارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اجرای طرح خط انتقال سد شهید رجایی و تصفیه خانه آب سلیم بهرام به منطقه شرق ساری و مسکن مهر شقایق با هدف بهره مندی مشترکین از آب شرب با کیفیت و مطلوب‌تر از سال 1396 در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه فاز اول این طرح در ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) جنب ریل راه آهن از ابتدای پل کابلی تا کوچه شهید نادمیان  دو هزار و 300 متر خط انتقال 400 میلی متری از جنس چدن داکتیل در نیمه اول شهریور امسال به اتمام و در ایام دهه اول محرم به بهره برداری رسید، تصریح کرد: این طرح طی 24 ماه انجام شد که با اجرای آن در مجموع حدود 7هزار مشترک از بلوار امام رضا(ع) تا عبور سمسکنده و خیابان‌ها و کوچه‌های منشعب طول مسیر علاوه بر بهره‌مندی از آب سدشهید رجایی و تصفیه خانه آب سلیم بهرام از فشار آب کافی و مناسب برخوردار شدند.

  مدیر امور آبفای ساری با بیان اینکه به‌دلیل تراکم جمعیت در منطقه شرق شهر، مشترکین در پیک مصرف و ایام تابستان با کمبود آب مواجه می‌شدند، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح فشار آب منطقه از 3/0 (سه دهم) اتمسفر به 5/1 (یک و نیم) اتمسفر افزایش یافت.

  برارزاده اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح در مرحله اول را 37 میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان و افزود: برای ادامه اجرای این طرح تا بیمارستان سوانح و سوختگی شهید زارع به طول هزار و 500 متر با توجه به افزایش قیمت‌ها و آسفالتی بودن مسیر و موانع موجود به 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

  مدیر امور آبفا شهری ساری ضمن قدردانی از همراهی مشترکین در اجرای این طرح، نیاز آبی مشترکین این شهر را هزار و 500 لیتر در ثانیه دانست و گفت: به منظور رفع این کمبود تامین آب به میزان هزار لیتر در ثانیه از منابع زیرزمینی چاه‌ها و 500 لیتر در ثانیه نیز از سد شهید رجایی و تصفیه خانه سلیم بهرام از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت که درحال حاضر 700 لیتر در ثانیه تحویلی از سدشهید رجایی افزایش یافت که تقریبا نصف آب شرب مورد نیاز شهر ساری می‌باشد.

  وی اظهار امیدواری کرد در سال آینده تمامی آب شرب مورد نیاز شهروندان ساروی از سد شهید رجایی و تصفیه خانه آب سلیم بهرام تامین شود و چاه‌های سطح شهر درحالت آماده به کار قرار خواهند گرفت تا در مواقع ضروری از آنها استفاده شود.

  برارزاده در پایان اظهار کرد: امور آب و فاضلاب شهری ساری با تحت پوشش قرار دادن مناطق مرکزی، هولار، محمدآباد و کیاسر در مجموع در حدود 82 هزار مشترک آب دارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار