رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 24 May
 • امام جمعه موقت مرکز مازندران گفت: هزار و ۳۸۰ سال از عاشورای حسینی می‌گذرد و در طول چهارده قرن که از عاشورا می‌گذرد و تکایا، حسینیه‌ها، منبرها، مداحان، مردم دوستدار امام حسین(ع) عاشورا را حفظ کردند و همین افراد باعث حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

  به گزارش عصرساری، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور در خطبه این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه در جامعه دینی و نظام جمهوری اسلامی قرار داریم و این جامعه دارای اهداف و شاخصه های ویژه است، گفت: جامعه دینی یعنی جامعه دین مدار و دین محور است و همه شئون جامعه دینی در زمینه فرهنگی، اجتماعی و فردی باید بر پایه اداب دین اسلام استوار باشد.

  وی ادامه داد: اولین و مهمترین شاخصه جامعه دینی خدا را بزرگ شمردن و بزرگ دیدن است و اولین ماموریت حضرت محمد(ص) این بود که خداوند فرمان داد پیامبر برخیز و مردم را برحذر دار و خدا را بزرگ بدار چراکه بزرگی خدا کوچک شمرده شده بود.

  یوسف‌پور افزود: امامت و رهبری دومین شاخصه جامعه دینی است چرا که جامعه دینی نیاز به قانون، مفسر و مجری قانون دارد تا سازمان، اقتصاد،  معیشت، فرهنگ و اعتقاد جامعه دینی تامین شود.

  امام جمعه موقت ساری اضافه کرد: قرآن کریم قانون خداوند است و مفسر آن حضرت محمد(ص) است و بر این اساس فرمان داده شد کسانی که ایمان آوردند از خدا و پیامبر اطاعت کنند.

  وی بیان کرد: همه امور جامعه دینی در تمام مسائل اجتماعی، فرهنگی، فردی و… براساس شریعت دین اسلام و رهبری پیامبر و آل‌پیامبر باشد.

  یوسف‌پور با بیان اینکه در حال حاضر امامت و رهبری در جامعه بر عهده ولی فقیه است، گفت: کسانی که توکل می‌کنند باید در برابر مقدرات خداوند تسلیم و راضی باشند.

   امام جمعه موقت مرکز مازندران خاطرنشان کرد: سالی که امام حسین (ع) به شهادت رسید سال حزن نامگداری شد اما  در سال ۶۱ بزرگترین غم و جنایت تاریخ رخ داد که  حادثه جانگداز عاشورا اشک همه را درآورد و حادثه‌ای تکرار نشدنی بود که همه عالم بر جنایتکاران عالم لعن و نفرین فرستادند.

  وی ادامه داد: شعار “کل یوم عاشورا ” در سال ۶۱ ثبت شد و عاشورای سال ۶۱ قمری اسلام و امامت و ولایت را ماندگار کرد.

  یوسف‌پور با بیان اینکه عاشورا یعنی دریای خون اما خون یعنی قیام، جهاد و ایثار و شهادت است، گفت: عاشورای حسینی یعنی دریای اشک و ناله و غم اما اشک یعنی عشق و محبت.

  امام جمعه موقت مرکز مازندران ادامه داد: عزاداری یعنی کوفیان بی‌وفا ننگ‌تان باد و لبیک یا حسین(ع) و به معنای دریای خون عاشورا است و باید آن را با عظمت و وحدت و با تمام توان هر ساله بهتر برپا شود.

  وی ادامه داد: هزار و ۳۸۰ سال از عاشورای حسینی می‌گذرد و در طول چهارده قرن که از عاشورا می‌گذرد و تکایا، حسینیه‌ها، منبرها، مداحان، مردم دوستدار امام حسین(ع) عاشورا را حفظ کردند و همین افراد باعث حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

  امام جمعه موقت مرکز مازندران بیان کرد: متاسفانه رفتارهای ناهنجار در ماه محرم و عزاداری‌ها شنیده می‌شود که به‌خاطر اختلافات محلی و سیاسی حرمت این مراسم را نگه نمی‌دارند و حرمت منبر و روحانی را می‌شکنند و دست‌اندرکاران امور اجرایی مراقبت بیشتری کنند تا تکرار نشود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار