رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
 • یکی از وظایف خبرنگاران و رسانه‌ها نقد منصفانه در راستای توسعه و تعالی کشور است و نباید این ابزار اطلاع‌رسانی با برداشت‌های شخصی و تفکرات مغرضانه بازیچه برخی فرصت‌طلبان شود.

  درگشت و گذارم در فضای مجازی به مطلبی برخوردم با سه تیتر جذاب که هر خواننده‌ای را وادار به دنبال کردن این مطلب می‌نمود، تیترهایی چون «افتتاح زورکی مسجد جامع ساری»، «سرانجام یک پروژه سیاسی»، «فرماندار ساری کجاست؟»

  با کنجکاوی فراوان خط به خط این یادداشت نقادانه را مطالعه نمودم و برای اینکه برداشتی سطحی از این مطلب نداشته باشم مجدداً نیز نگاهی دقیق‌تر به مطالب ارائه‌شده در این یادداشت کردم.

  به نظرم یادداشتی منسجم و هدفمند بود ولی در این نقد رسانه‌ای کمی انصاف نادیده گرفته‌شده بود درجایی که نگارنده بعد از تاخت‌وتاز به تیم مدیریت شهری و وزیر راه تیر آخرش را به فرماندار شهر می‌زند و رضایی را از این نقد بی‌بهره نمی‌گذارد.

  نویسنده‌ی این نقد از رضایی به‌عنوان فرمانداری منفعل یاد می‌کند. این در حالی است که رضایی را می‌توان به‌عنوان فرمانداری فراجناحی و کار بلد در استان دانست که از زمان حضورش در فرمانداری مرکز استان تحولات ملموسی را در این دستگاه رقم‌زده و به گفته‌ی موافقان و مخالفان وی اقدامات این دوره از مدیریت فرمانداری با چندین دوره‌ی گذشته برابری می‌کند.

  از سوی دیگر نگارنده وظایف نماینده دولت را به رضایی متذکر می‌شود با این ادبیات که: «آقای رضایی مگر شما نماینده دولت در مرکز استان نیستید؟ سکوت و بی‌توجهی شما در امورات ساری از سوی افراد مسئله‌دار و افتتاحیه‌ها و کلنگ زنی‌های بدون برنامه، حیرت‌انگیز است!» نگارنده بابیان این مطالب دو سؤال را برای خواننده مطرح می‌سازد، سؤال اول اینکه «شرح وظایف نماینده عالی دولت در شهرستان چیست؟» و سؤال دوم «مصداق سکوت و بی‌توجهی چیست؟» حال سؤالاتی چون: کدام افراد مسئله‌دار؟ کدام کلنگ زنی؟ کدام افتتاحیه؟ و حیرت از چه چیز؟ بماند.

  در قسمتی از این یادداشت فرماندار به دلیل احترام گذاشتن به بیت شهیدان عبوری مورد مؤاخذه قرار می‌گیرد این در حالی است که ایشان به دلیل مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در سال‌های نه‌چندان دور ارتباط تنگاتنگی با خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه شهیدان عبوری داشته و دارد حال چه شده که ارادت به بیتی که سه فرزند خود را تقدیم این نظام نموده مورد نکوهش ایشان شده است بسیار جای تعجب دارد.

  در پایان این مطلب با تعجب بسیار نویسنده از انتخابات پرحاشیه‌ی اسفندماه سال جاری در مرکز استان رونمایی می‌کند و روحیه‌ی تعاملی بیش‌ازاندازه فرماندار را مسبب این اتفاق می‌داند. سؤال اینجاست نگارنده چگونه توانسته وضعیت انتخاباتی را که قرار است شش ماه دیگر برگزار شود را پیش‌بینی کند و یا قرار است سناریویی برای حاشیه‌سازی انتخابات از امروز کلید بخورد.

   

   

  حرف آخر:

  یکی از وظایف خبرنگاران و رسانه‌ها نقد منصفانه در راستای توسعه و تعالی کشور است و نباید این ابزار اطلاع‌رسانی با برداشت‌های شخصی و تفکرات مغرضانه بازیچه برخی فرصت‌طلبان شود.

  از سوی دیگر رعایت اخلاق‌مداری و انصاف در نقدها به خواننده در قبول واقعیت‌های موجود بیش‌ازپیش کمک خواهد کرد و می‌تواند باورپذیری نقد را افزایش دهد.

   

  یادداشت: عمران حامی

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار