رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
 • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 9 April
 • نگاهی به فعالیت‌های شهردار سابق کیاسر

  همت مجازی

  همت محمدنژاد در انتخابات دوره پنجم شورای اسلامی شهر ساری یکی از 140 نامزد بود که با 9652 رأی بیست‌ونهمین نفر شد و نتوانست به شورای شهر مرکز استان برسد، اما با رایزنی‌های فراوان، نظر اعضای شورای شهر کیاسر را به خود جلب کرد و به‌عنوان دومین شهردار در دوره جدید شورا وارد ساختمان شهرداری کیاسر شد.

  به گزارش عصرساری، همت محمدنژاد  در انتخابات دوره پنجم شورای اسلامی شهر ساری یکی از 140 نامزد بود که با 9652 رأی بیست‌ونهمین نفر شد و نتوانست به شورای شهر مرکز استان برسد، اما با رایزنی‌های فراوان، نظر اعضای شورای شهر کیاسر را به خود جلب کرد و به‌عنوان دومین شهردار در دوره جدید شورا وارد ساختمان شهرداری کیاسر شد.

  او فعال فضای مجازی است و در موقعیت‌های مختلف از خودش و فعالیت‌های گوناگونی که دارد فیلم منتشر می‌کند، به همین دلیل صفحه‌اش در اینستاگرام مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفته؛ آرزوهای بزرگی در سر دارد؛ یکی این که دلش می‌خواهد جای عبوری را در عمارت شهرداری ساری بگیرد.

  همت در سایه‌ی «یزدان» همواره در حال رایزنی‌ با سیاسیون و افراد صاحب نفوذ است، برای نمونه هفته گذشته میزبان یکی از آقازاده‌ها در کیاسر بود! او به عمارت شهرداری ساری هم رفت‌وآمدهایی دارد. بعضی‌ها برای رضایت خاطر او قول‌هایی داده‌اند و عده‌ای هم در فضای مجازی سیاهی لشگر او هستند.

  کامنت‌هایش را که رصد می‌کنی می‌بینی عموماً مدیریت شده هستند. عده‌ای از فعالیت‌های درخشانش در کیاسر تمجید می‌کنند و معتقدند ماندنش دیگر در کیاسر جایز نیست و باعث هدر رفتن عمر گرانقدرش می‌شود؛ پس باید زودتر بیاید ساری و کلیددار عمارت بشود.

  یکی برایش کامنت گذاشته «دکتر عزیز فقط شما می‌تونید به‌عنوان شهردار ساری انتخاب شید. چون دلتون برای شهر می‌سوزه و واقعاً خالصانه کار می‌کنید. وگرنه هرکی دیگه بیاد فقط به فکر منافع خودشه. خدا بخیر بگذرونه. معلوم نی کی قراره دوباره بیاد مثل شهردارهای قبل از عبوری فقط بخوره و کاری برا شهر نکنه. امیدوارم تصمیم‌تون رو محکم گرفته باشید که بیاین و روی اون صندلی بشینین و ما رو از دست افراد ناکارآمد و فاسد نجات بدید. الآن یه جو بدی توی شورا حاکم شده که متأسفانه رایزنی‌های زیادی داره میشه که افراد معلوم‌الحال و فاسد بیان سرکار. ما منتظر شماییم برای نجات شهر».

  بگذریم، در یکی از فیلم‌های صفحه‌اش، نگاه کارت‌پستالی او به چهاردانگه، به طنز و کنایه دادِ دامدار روستایی را هم درآورد. او خطاب به دامدار می‌گوید: «چه جای باصفایی هَسِّه اینجه (عجب جای باصفاییه اینجا)!» دامدار در جواب می‌گوید: «تیلِ خوبی هَسِّه مهندس جان. صِفا نِدارنِه. اِما که بَمِردِمی کِه. (گِلِ خوبی داره مهندس جان. صفا نداره، ما که مردیم اینجا -از سختی-)». نگاه او اما در حال هوای یک گردشگر به دام و طبیعت منطقه خیره است. آقای شهردار دوربین موبایلش را نزدیک یک گاو می‌برد و با لحنی آمیخته از لذت و تعجب می‌گوید: «اَه چه شاخی!»

  از انصاف نگذریم، نیروی جوانی و انگیزه بالای او برای دیده شدن دست به دست هم داده تا با بهره‌گیری از فضای مجازی فعالیت‌های روتین شهرداری را برجسته کند و اعضای شورای شهر هم حیرت‌زده از او و اقداماتش در شهرداری سخن بگویند.

  اطلاع‌رسانی او از حوادث طبیعی و رویدادهای پیرامون کم‌نظیر است، او شخصا پای کار است، از خودش فیلم می‌گیرد و در قامت یک مدیر رسانه‌ای تمام عیار رخ می‌نمایاند.

  اما واقعیت‌های میدانی از کیاسر حاکی است که حرکات نمایشی‌اش بیشتر از هر زمانی روی اعصاب شهروندان است و عمده شهروندان از دست او و کارهایش عصبانی‌اند در و دیوار قدیمی شهر بعضا جاذبه‌های بافت سنتی شهر بودند، اما او آن‌ها را نقاشی کرد. کاری که مورد اعتراض مردم است.

  برف کیاسر فرصتی شد برای سرسره سواری او، اما حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان برنامه‌های او را به هم ریخت!

   

  نویسنده: روح‌الله شجایی

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار