رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
 • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 9 April
 • مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت مشعل گاز شهر فریم و ۹۷روستای واقع در بخش دو دانگه و چهار دانگه شهرستان ساری روشن می شود.

  به گزارش عصرساری، جعفر احمدپور که به همراه معاون عمرانی استاندار مازندران، مدیر کل راه و شهر سازی و یکی از نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس از طرح گاز رسانی بخش دودانگه و چهاردانگه دیدن کرد افزود: همزمان با اجرای عملیات لوله کشی خط ۴۲ اینچ دامغان – ساری، لوله گذاری گاز و ایجاد علمک با حضور بیش از ۲۵ پیمکانکار در شهرهای کیاسر ، فریم و ۱۶۰ روستای بخش دودانگه و چهاردانگه ساری و ۱۵۱ روستای بخش هزار جریب نکا و یانسر بهشهر آغاز شده بود.
  وی با بیان اینکه همزمان با هفته دولت امسال مشعل گاز شهر فریم و ۵۷ روستای بخش دودانگه و ۴۰ روستای بخش چهاردانگه روشن می‌شود، گفت: با توجه به افزایش هزینه لوله کشی و بالا رفتن تجهیزات، تا کنون ۲۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای اجرای این طرح صورت
  گرفته است.
  احمدپور با بیان اینکه گاز رسانی به ۵۷ روستای باقی مانده در بخش چهاردانگه ساری نیز تا قبل از زمستان امسال انجام می شود، بیان داشت: اگرچه پیمانکاران در حال کار هستند اما به دلیل افزایش قیمت لوله و نوسانات اقتصادی برای اتمام گاز رسانی این روستاها به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با پیگیری جدی شرکت ملی گاز ایران این اعتبار را تامین کرده است.
  مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت که با اتمام تمام پروژه‌های گاز رسانی به واحدهای مسکونی و تولیدی و صنعتی سه بخش دودانگه‌، چهاردانگه و کلیجانروستاق سالانه از مصرف ۷۴میلیون لیتر فرآورده های نفتی صرفه‌جویی می‌شود.
  وی افزود‌: با گاز دار شدن این مناطق
  خسارت‌های زیست محیطی که در اثر حمل و نقل و برداشت چوب از جنگل وارد می شده نیز از بین می رود.
  طبق آمار رسمی شرکت گاز مازندران اکنون، ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار شدند.
  بنابراین آمار در حال حاضر از ۵۸ شهر بزرگ و کوچک مازندران، ۵۵ شهر و از ۲هزارو ۸۹۳ روستای استان که قابلیت گاز رسانی دارند ،۲ هزارو ۲۰ روستای پرجمعیت از نعمت گاز برخوردارند. همچنین در حال حاضر ۴۲۵ روستای مناطق کوهستانی هزار جریب نکا و بهشهر، بخش های لاریجان، کجور و بلده نور در مرحله مطالعات گازرسانی قرار دارند.
  پیش از این مدیرعامل شرکت گاز اعلام کرده بود که با وجود افزایش هزینه‌های گازرسانی و وضعیت اقتصادی کشور، دولت مصمم است تا گازرسانی به مناطق روستایی کشور را ادامه دهد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار