رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۲ جماد ثاني ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 28 January
  • دوشنبه 6 می 2019 - 08:03
  • کد خبر : 108630
  • اسلایدر
  • چاپ خبر : توزیع 30 هزار بسته کالای خانگی بین سیل‌زدگان 10 استان کشور
  معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ساری اعلام کرد

  توزیع 30 هزار بسته کالای خانگی بین سیل‌زدگان 10 استان کشور

  معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت:تاکنون ۱۵ هزار بسته کالای خانگی را بین کسانی که در سیل، ضرر و زیان مادی دیده و یا شغل خود را از دست دادند توزیع شد و اکنون ۱۵ هزار بسته از این لوازم در انبار‌های استان‌ها وجود دارد که آماده توزیع بین سیل‌زدگان است.بنیاد برکت برای کسانی که در سیل، شغل خود را از دست دادند به ازای ایجاد، احیا و خرید وسایل شغلی ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با تنفس ۶ ماهه و بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می‌کند.

  به گزارش عصرساری، آیین اهدای یک هزار بسته لوازم خانگی و ۱۰۰۰ راس دام سبک به مردم سیل‌زده مازندران با حضور سیدمصطفی سیدهاشمی؛ معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، آیت‌الله طبرسی؛ نماینده، ولی فقیه در استان مازندران، سیدامیرحسین مدنی؛ مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان و جمعی از مردم و مسئولین این استان در شهر ساری برگزار شد.

  سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به وعده کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد در جریان سیل اخیر گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) متعهد به تحقق وعده‌های خود است.

  معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به فداکاری‌های جهادگران در مناطق سیل‌زده کشور اظهار کرد: ۲ سال پیش موسسه اجتماعی بنیاد احسان برکت در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به منظور رصد بلایای طبیعی و امدادگری تاسیس شد.

  وی ادامه داد: پس از تاسیس این موسسه اجتماعی، قرارگاه‌های جهادی و ۲۵۰ گروه جهادی با حضور صد‌ها جهادگر تشکیل شد و نیرو‌های جهادی این قرارگاه‌ها نخستین گروه‌هایی بودند که در حادثه سیل اخیر در کنار مردم ایستادند.

  معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به وعده کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جریان سیل اخیر گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان برای امدادگری و کمک‌های مردمی و ۵۵۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال تخصیص داده شده است.

  معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درباره خدمت‌رسانی ستاد در مناطق سیل‌زده کشور گفت: این خدمت‌رسانی‌ها در سه مرحله انجام شد و مرحله نخست آن قبل از شروع سیل آغاز شد.

  وی با اشاره به اینکه مرحله دوم خدمت‌رسانی، کمک و امدادگری در مناطق سیل‌زده است، گفت: تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌ها برای کمک به مردم سیل‌زده به صحنه آمدند؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز یکی از این نهاد‌ها بود و اقلام مختلفی از جمله پتو، غذا، دارو و … را بین مردم مناطق سیل‌زده توزیع کرد.

  معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌های سیار ستاد در مناطق سیل‌زده ویزیت شدن و دارو نیز به آن‌ها تحویل داده شد، تاکید کرد: مرحله سوم خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که مهمترین مرحله نیز است، عمل به وعده‌ها خواهد بود.

  سیدهاشمی با تاکید بر اینکه عمل به وعده‌ها باعث اعتماد مردم می‌شود، افزود: آنکه ایمان دارد، باید وفای به عهد کند و ما امروز آمدیم تا بگوییم، اگر وعده دادیم به آن عمل می‌کنیم.

  *وعده‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حادثه سیل اخیر

  وی درباره وعده‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حادثه سیل اخیر گفت: وعده اول اهدای لوازم خانگی به خانواده‌هایی بود که وسایل‌شان در این حادثه آسیب دید.

  معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه تمامی اقلام بسته لوازم خانگی دارای ضمانت و خدمات پس از فروش بوده و تولید ملی است، تصریح کرد: در 10 استان سیل زده کشور ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده ارسال کردیم؛ در این بسته‌ها جمعا ۶۰ هزار پتو، ۳۰ هزار فرش، ۳۰ هزار یخچال، ۳۰ هزار اجاق گاز و ۳۰ هزار وسایل آشپزخانه وجود دارد.

  سیدهاشمی با بیان اینکه استفاده از لوازم خانگی ایرانی در این بسته‌ها باعث رونق تولید می‌شود، تاکید کرد: یک هزار بسته لوازم خانگی در مناطق سیل‌زده مازندران توزیع می‌شود و به آدرس‌هایی که استانداری محترم استان در اختیارمان قرار می‌دهد، تحویل می‌دهیم.

  وی وعده دوم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را توزیع دام سبک عنوان کرد و افزود: ۱۰۰۰ راس دام سبک سازگار با محیط و مولد با میانگین قیمت ۲ میلیون تومان براساس لیست استانداری در مازندران توزیع خواهد شد.

  معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درباره وعده سوم ستاد گفت: ایجاد شغل وعده سوم است که در مازندران یک هزار شغل مستقیم و ۲ هزار و ۳۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کنیم و ۴۰ میلیون تومان وام در اختیار هر واحد شغلی در قالب طرح اجتماع محور و تسهیلات محور قرار می‌گیرد.

  سیدهاشمی در خصوص وعده چهارم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ۳۵۰ هزارواحد مسکونی روستایی در ده استان کشور تحت بیمه برکت هستند و ۴۰ میلیون تومان به هریک از هموطنانی که خانه شان صد درصد آسیب‌دیده و تحت پوشش بیمه برکت بوده اند، حسب خسارت وارد شده اعطا می‌شود.

  وی درباره خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان مازندران یادآور شد: تولد ۹۱ نوزاد که والدینشان ناباروری داشتند و صاحب فرزند شده اند، بهبود ۴۲ کودک ناشنوا با استفاده از کاشت حلزون گوش و ساخت بیش از ۵۳ مدرسه با ۳۳۱ کلاس درس از دیگر خدمات ستاد در مازندران است.

  توزیع ۱۵ هزار بسته کالای خانگی

  معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: بعد از امداد رسانی به سیل زدگان ۱۰ استان کشور که بر اثر سیل ، آسیب‌های خانوادگی و شغلی دیدند به سراغ توزیع بسته‌های کالا‌های خانگی رفتیم.

  وی افزود:تاکنون ۱۵ هزار بسته کالای خانگی را بین کسانی که در سیل، ضرر و زیان مادی دیده و یا شغل خود را از دست دادند توزیع شد و اکنون ۱۵ هزار بسته از این لوازم در انبار‌های استان‌ها وجود دارد که آماده توزیع بین سیل زدگان است.

  معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این کالا‌ها در بعضی از استان‌ها مثل گلستان، لرستان، خوزستان توزیع شده و امروز هم در مازندران بر اساس لیستی که استانداران در اختیار ستاد قرار دادند این کالا‌ها بین افراد واجد شرایط توزیع می‌شود.

  سیدهاشمی افزود:در استان مازندران هزاربسته کالای خانگی به صورت بسته بندی شده اعم از یخچال، فرش ماشینی، اجاق گاز، پتو و لوازم آشپزخانه تحویل خانواده‌هایی شد که در این سیل دچار حادثه شدند.

  وی گفت:بنیاد برکت برای کسانی که در سیل، شغل خود را از دست دادند به ازای ایجاد، احیا و خرید وسایل شغلی ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با تنفس ۶ ماهه و بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می‌کند.

  معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: در این زمینه ۷۰ هزار شغل پایدار ایجاد می‌شود که سهم استان مازندران ۱۹۰۰ شغل است.

  وی گفت: این ستاد برای حمایت از دامدارانی که براثر سیل، دام‌های سبک خود را از دست دادند متعهد شده ۹ هزار راس دام سبک تامین و تحویل سیل زدگان کند که پس از استان گلستان؛ امروز هزار راس دام در مازندران تحویل می‌شود.

  *ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در کنار مردم

  نماینده ولی فقیه در استان مازندران نیز گفت: بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا رفع مشکلات مردم سیل‌زده در کنارشان هستند.

  آیت‌الله طبرسی با اشاره به حادثه تلخ سیل در استان‌های کشور اظهار کرد: مردم با مشاهده این وضعیت برای کمک به سیل‌زدگان به صحنه آمدند.

  وی با تشکر از مقام معظم رهبری، مردم و نهاد‌هایی که در حادثه سیل به هموطنان خود کمک کردند، گفت: یک هزار بسته لوازم خانگی، ۱۰۰۰ راس دام سبک و تسهیلات اشتغالزایی از خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سیل‌زدگان مازندرانی است که جای تشکر دارد.

  نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره از حیرت جهانیان از کمک مردم ایران اسلامی به هموطنان سیل‌زده‌شان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا رفع مشکلات مردم سیل‌زده در کنارشان هستند.

  استاندار مازندران با اشاره به خدمت‌رسانی سریع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سیل‌زدگان گفت: این مجموعه با ایجاد اشتغال، زندگی را به مردم هدیه می‌دهد.

  احمد حسین‌زادگان؛ استاندار مازندران نیز اظهار کرد: سیل اخیر درس‌های زیادی به ما داد؛ نخستین درس، همدلی و همگرایی مردم و مسئولان بود.

  وی با اشاره به اینکه مسئولین با وجود اختلاف سلایق، برای منافع مردم در کنار یکدیگر ایستادند، گفت: رهبر انقلاب چندین سال است راه برون‌رفت از مشکلات کشور را اقتصاد مقاومتی عنوان می‌کنند.

  استاندار مازندران با بیان اینکه حادثه سیل اخیر در کشور نشان داد که کشور ظرفیت‌های زیادی دارد، افزود: سیل در برابر عظم و اراده مردم کوچک شد.

  حسین‌زادگان با اشاره به خدمت‌رسانی سریع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سیل‌زدگان تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی، یکی از مشکلات عدم ایجاد اشتغال در برخی مناطق کشور بود؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با ایجاد اشتغال، زندگی را به مردم هدیه می‌دهد.

  در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم سعید کمالی تجلیل به‌عمل آمد و تعدادی حواله دام سبک و بسته‌های لوازم خانگی به سیل‌زدگان اهدا شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار